Jak walczyć z problemem żylaków?

Żylaki są poważnym schorzeniem, które jeszcze do niedawna należało leczyć operacyjnie. Dziś mamy wiele możliwości, które pomogą zwalczyć ten nieestetyczny i jednocześnie niebezpieczny problem. Co trzeba wiedzieć o żylakach?

Żylaki – bagatelizowany problem

Żylaki bardzo często są dziedziczne, ale równie często sami doprowadzamy do powstania zatorów żylnych. Siedzący tryb życia, zła dieta prowadząca do nadwagi oraz mała ilość ruchu przyczynia się do powstawania żylaków. Nie bez znaczenia są również przebyte ciąże, które są dużym obciążeniem dla organizmu kobiety.

Żylaki są schorzeniem, które nie pojawia się szybko. Pierwszym objawem jest ciężkość nóg, najczęściej odczuwana wieczorem. Następnie pojawiają się pajączki, a ostatecznie żylaki, które są wynikiem uszkodzenia zastawek.

Jak walczyć z problemem żylaków?

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice ma wiele możliwości walki z tą przewlekłą chorobą. Chirurg naczyniowy Katowice może zastosować skleroterapię.

Chirurgia naczyniowa Katowice leczenie rozpoczyna od skierowania pacjenta na badanie USG metoda Dopplera, dzięki niemu chirurg naczyniowy katowice poznaje stopień zaawansowania choroby i na tej podstawie dobiera odpowiednie leki.

Skleroterapia może zostać przeprowadzona poprzez wstrzyknięcie roztworu środka obliterującego lub preparatu w formie pianki. Igła, którym wstrzykiwany jest preparat jest bardzo cienka dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Nie zawsze jednak udaje się za jednym razem zlikwidować wszystkie zmiany. Czasami konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Jest to uzależnione od rozmiaru zmian, które nastąpiły u pacjenta.

Przeciwwskazania do zabiegu

Chirurgia naczyniowa Katowice zabieg skleroterapi uważa za wyjątkowo skuteczny i przyjazny dla pacjenta. Duża wartość dla kuracjuszy ma bezbolesny charakter zabiegu, który pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Nie każdy jednak może skorzystać ze skleroterapii. Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice wyklucza osoby, które maja alergię na składniki preparatu obliterujacego. Przed zabiegiem nie można również się opalać. Kobiety, które są w ciąży lub w okresie laktacji również muszą odłożyć zabieg.

Żylaki to bardzo powszechny problem, który bardzo często jest bagatelizowany. Leczenie jest konieczne, gdyż w przeciwnym przypadku stan pacjenta będzie ulegał pogorszeniu.