Jak odpowiednio dobrać torebkę?

Ile razy zdarzyło Ci się, że gotowa do wyjścia orientowałaś się, iż Twoja żmudnie komponowana kreacja nie prezentuje się tak jak byś sobie tego życzyła, a wszystko to za sprawą braku dobrze dobranej torebki? Kuferki, listonoszki, bransoletki, worki, sakiewki, kopertówki…można by mnożyć i mnożyć, tyle jest dziś popularnych rodzajów damskich torebek. Ten typ kobiecych akcesoriów przesądza o wytworności damy, pokazuje jej styl i wyraża indywidualny charakter jej gustu, dlatego też tak ważne okazuje się właściwe dobranie torby nie tylko do ubrania jakie aktualnie mamy na sobie, lecz również do okoliczności i miejsca. Poniżej kilka sprawdzonych porad dotyczących zasad umiejętnej selekcji.

W zależności od pory

Pierwszą z zasad właściwego skomponowania pełnego stroju, na który składać się będzie świetna stylizacja ubraniowa i doskonale dopasowane do niej akcesoria uzupełniające, jest zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację. Co mamy na myśli? Otóż chodzi o to, by całość Twojej kreacji wpisywała się w ton uroczystości/wydarzenia/przedsięwzięcia na jakie się szykujesz. Wbrew pozorom, nawet tak drobny element jak damskie torebki często potrafi dopełnić wizualnie przywdziewany strój, bądź wręcz odwrotnie – totalnie zaburzyć jego ład estetyczny. Wedle kanonów modowych, im później wychodzimy, tym mniejszą rozmiarowo torebkę należy wziąć. Modne torebki na wiosnę– worki, czyli tzw. shopper bag bądź wielkie i pojemne torebki handmade są zatem idealne na poranny wypad do sklepu czy wizytę na uczelni. Z kolei malutkie, zgrabne, przeznaczone do trzymania w dłoni modele bransoletki czy kopertówki znakomicie nadają się na wieczorne spotkania.

W zależności od wyglądu

Wydawać by się mogło, że ładnemu we wszystkim ładnie, jak mówi popularne powiedzenie, a moda jest dla każdego, jednak akurat w kwestii damskich torebek i ich umiejętnego doboru nie do końca stanowi to prawdę. Zasada numer dwa zakłada dostosowanie torebek do cech wyglądu, a w szczególności wzrostu. Mało elegancko wyglądają nawet bardzo ekskluzywne, markowe damskie torebki czy oryginalne i unikatowe torebki handmade o dużych gabarytach na ramieniu pani, którą natura nie obdarzyła szczególnie imponującą wysokością. Filigranowe kobietki doskonale zaprezentują się natomiast w szykownej, ale delikatnej torebce, która nie będzie przykuwała uwagi swym olbrzymim rozmiarem, a tym samym nie zaburzy proporcji jej właścicielki. Workowate damskie torebki czy wcześniej wspomniane, przeważnie także dość pokaźne wielkością, torebki handmade to natomiast strzał w dziesiątkę dla dam wysokich, smukłych i zgrabnych.

W zależności od pory roku

Tak jak poszczególne części garderoby są dobierane w oparciu o to, jakie panują warunki atmosferyczne na zewnątrz i jaka aktualnie jest pora roku, tak samo dodatki do niej, typu damskie torebki, powinny zostać dostosowane odpowiednio do bieżącego sezonu. Co ma jednak torba wspólnego z pogodą? Wbrew pozorom ma i to bardzo wiele, zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym, aby nasza kreacja zawsze stanowiła świetnie dopełnioną estetycznie stylizację. Przejdźmy zatem do konkretów, modne torebki na wiosnę to w szczególności listonoszki. Są one bardzo praktyczne i pojemne. Nie nosimy już odzieży wierzchniej, więc nawet większe gabarytowo modele standardowej listonoszki nie są dla nas dodatkowym obciążeniem. Zarówno na wiosnę, jak i na okres wakacyjny warto zaś zainwestować w shopper bag, czyli szeroką, długą torebkę na ramię, która będzie idealna do stylu casual, to jest codziennego. Na zimę zaś wybierajmy kuferki – nie zsuwają się z ramion ocierając o futerko płaszcza czy zahaczając o kaptur kurtki, ponieważ przeznaczone są do noszenia w dłoni. Jesienią natomiast efektownie zaprezentują się na Tobie torebki handmade – oryginalne, gustowne, niepowtarzalne wzornictwem, jedyne w swoim rodzaju.