Kobieta o dużych rozmiarach stóp

Trudno zaprzeczyć, iż panuje pewien stereotyp – najlepiej jak kobieta jest drobna i proporcjonalna. Dotyczy to także kobiecych stóp, najlepsze są małe i szczupłe. W Chinach od ok. X w. kultywowany był nawet obyczaj krępowania stóp wśród dziewczynek. Wszystko po to, by stopa cały czas była mała, szczupła, niemal przypominała nieustannie dziecięcą stopę.

Kobieta o dużych rozmiarach stóp

Na szczęście chiński obyczaj został w XX w. zakazany, powodował on ogromne cierpienie wśród kobiet. Większy niż standardowy rozmiar stóp nie jest przecież żadną chorobą, nie powinien także przez stereotypy powodować wśród kobiet obniżenia poczucia wartości. Mała stopa, czy duża spełnia w pełni to samo zadanie, czyli chodzenie. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie buty. Obecnie producenci na całym świecie wychodzą na przeciw oczekiwaniom kobiet i tworzą dla nich buty o dużych rozmiarach.

Sprzedaż butów o dużych rozmiarach

Wielu sprzedawców wyspecjalizowało się w oferowaniu i sprzedaży butów dla kobiet tylko o dużych rozmiarach. Co oznacza duży rozmiar wśród kobiet? To rozmiar od 41 do nawet 46. Zwłaszcza w internecie z łatwością można znaleźć takie sklepy. To bardzo ułatwia dostęp, zwłaszcza że w razie zakupienia butów o błędnym rozmiarze w ciągu 14 dni roboczych można je zwrócić. Nie ma więc obawy, że straci się pieniądze, a buty będą leżeć nienoszone w szafie. Z łatwością można dokonać wymiany butów. Producenci oferują nie tylko obuwie sportowe, ale cały przekrój obuwia na każdą porę roku. Trudno zaprzeczyć, iż kobieta w butach na obcasach czuje się wyjątkowo kobieto i elegancko. Dawniej tzw. szpilki były niedostępne dla kobiet o dużych rozmiarach stóp, obecnie buty duże rozmiary to żaden kłopot.

Buty duże rozmiary – dopasowanie do stopy

Aby dobrać właściwy rozmiar obuwia kupowanego przez internet należy przeprowadzić prawidłowy pomiar stopy. Najlepiej pomiar przeprowadzić w godzinach popołudniowych. Najłatwiej jest wziąć kartę papieru, położyć na podłodze i odrysować całą stopę. Następnie za pomocą linijki zmierzyć odrysowaną stopę od jednego punktu – końca pięty do drugiego – końca najdłuższego palca. Jeśli długość jednej stopy różni się od długości drugiej, rozmiar butów dobieramy do stopy dłuższej. Po dokonaniu takiego pomiaru należy doliczyć min. 2-3 mm, które pozwolą na swobodę palcom w bucie. W butach zimowych, gdzie planuje się zakładać grubsze skarpety należy doliczyć około 5-7 mm. Natomiast kobiece szpilki powinny ściśle przylegać do stopy. Idealnym rozwiązaniem jest obecnie zeskanowanie swojej stopy i stworzenie modelu stopy w 3D. Sprzedawca jest wtedy wstanie na podstawie takiego pomiaru zaproponować rozmiar danego modelu, marki obuwia.