Lane perfumy – dlaczego warto je perfumy

Lane perfumy stają się popularne i można zauważyć znaczny wzrost zainteresowania ich zakupem. Zakup ich jest znacznie tańszy, ale równocześnie są one wysokiej jakości. Ważną cechą lanych perfum jest to, że posiadają atrakcyjne zapachy, bardzo podobne do znanych marek, a także można je kupić w różnej wielkości flakonikach.

Czym są lane perfumy?

Lane perfumy to w większości przypadków odpowiedniki perfum, czyli zapachy bardzo podobne do tych z droższych i najdroższych półek sklepowych. Jeżeli jakaś marka wypuszcza nowy zapach perfum nigdy nie staje się ona właścicielem patentu na ten konkretny zapach.Zapachy czy aromaty są ulotne i nigdy nie można odwzorować ich w taki sam sposób, a co za tym idzie nie można ich podrobić. Zapachu nie da się odtworzyć, pomimo korzystania z tych samych składników jak i proporcji. Składniki używane do tworzenia perfum za każdym razem mają inne parametry, mogą pochodzić z upraw o innych właściwościach, w związku z tym nigdy nie są identyczne. Lane perfumy wręcz o zbliżonym zapachu można tworzyć w różnych miejscach i jeżeli są sygnowane marką prawdziwego producenta są legalne.

Lane perfumy czym różnią się oryginalnych?

Gdy światowa marka tworzy perfumy, stara się na nich zarobić jak najwięcej. Dla konkretnego nowego zapachu tworzy się bardzo drogie kampanie reklamowe. Do ich tworzenia zatrudnia się masę ludzi, którym oczywiście trzeba zapłacić, a koszt ten pokrywa kupujący perfumy. Perfumy na mililitry nie są już tak bardzo reklamowane, nikt nie wydaje ogromnych ilości pieniędzy na ich promocję, co w konsekwencji powoduje, że koszt sprzedaży jest bardziej atrakcyjny dla kupującego.

Marki takie jak m.in. Hugo Boss, Calvin Klein produkują perfumy we flakonikach, których nie da się uzupełnić. Co powoduje, że nie można dokupić dodatkowej ilości i dolać do oryginalnego flakonika. Kiedy ulubione perfumy się skończą, trzeba wyrzucić flakonik (czyli generujemy zbędne odpady) i kupić nowe opakowanie i ponownie zapłacić za koszt flakonika. Bardzo często te piękne, ale nie poręczne flakoniki są projektowane przez bardzo znanych designerów, co również przekłada się na wysoką cenę perfum. Perfumy lane są pakowane w tańsze flakoniki i w tańsze tekturowe opakowania, w związku z tym ich koszt nie jest tak drogi jak w przypadku markowych perfum.

Zalety lanych perfum

Podczas zakupu lanych perfum klient sam decyduje jaka pojemność będzie dla niego najwygodniejsza do użytku. Można kupić perfumy w dużej butelce (250 ml) jak i w małej buteleczce (9 ml), które zamieszczą się np. do torebki. Dodatkowo nie generuje się odpadów, bo zawsze kupiony flakon można ponownie uzupełnić. A najważniejsze jest chyba to, że perfumy te pachną bardzo podobnie do tych światowych marek a ich cena jest o wiele tańsza co za tym idzie można sobie pozwolić na ulubione perfumy, na które nie było nas wcześniej stać.