Jak wybrać idealne botki skórzane?

Marzysz o pięknych skórzanych botkach, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Cóż, to dość popularny problem, z którym musi się zmierzyć niemal każda kobieta w okresie jesienno-zimowym. Na szczęście specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych propozycji botków.

Czy warto inwestować w skórę?

Zanim jednak przejdziemy do najważniejszej części artykułu, odpowiedzi sobie na pytanie, czy warto jest inwestować w skórę. Cóż, jak wiadomo skóra jest to stosunkowo drogi materiał. Inwestując w rzeczy wykonane z naturalnej skóry oczekujemy, że będą one trwałe, wytrzymałe oraz przede wszystkim odpowiednio wykonane. Niestety producenci coraz częściej idą na skróty. Aby uniknąć zostania oszukanym, warto jest przed dokonaniem zakupu dokładnie sprawdzić, czy skład to w stu procesorach skóra. W wielu przypadkach może okazać się, że znajdują się tam również domieszki innych materiałów. Gdy zorientujesz się, że buty są wykonane ze skóry łączonej z innymi materiałami, decyzja o ich zakupie należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Nie warto jednak demonizować domieszek innych materiałów, ponieważ czasem może zdarzyć się tak, że są one nie tylko bardzo estetyczne, ale również niezwykle przydatne, ponieważ dzięki nim obuwie może być wygodniejsze.

Jakie botki wybrać?

Gdy mamy za sobą już omówienie tego, czy warto jest inwestować w skórę, wróćmy do najważniejszej części tego tekstu, czyli do wyboru botków. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wybór butów, a także innych części garderoby to niezwykle indywidualna sprawa, która w dużej mierze zależy od preferencji, upodobań lub gustu. Są jednak pewne czynniki, na które niemal wszyscy zwracają uwagę.

1. Obcas

Pierwsza rzecz, na jaką powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to obcas. Chodzi tu zarówno o jego wysokość jak i kształt. Prawdziwym hitem ostatnich sezonów są botki skórzane na słupku. Ten trend króluje zarówno na wybiegach jak i w modzie ulicznej, co można zauważyć gołym okiem. Botkj skórzane na słupku charakteryzują się eleganckim designem oraz wyjątkową stabilnością. To właśnie dzięki odpowiednio wyprofilowanemu obcasowi botki są wygodne oraz lekkie.

2. Kształt buta

Kolejnym ważnym elementem jest oczywiście kształt buta. Dlaczego warto jest poświęcić chwilę na przyjrzenie się temu, w jaki sposób but jest wyprofilowany? Pierwszy powód to kwestia wirtualna, o ile na nią można przymknąć oko tak jeśli chodzi o drugi powód nie powinno się tego robić. Chodzi bowiem o komfort oraz wygodę w trakcie chodzenia.