Zabieg epilacji laserowej – koszt i zasada działania

Pod nazwą epilacji laserowej kryje się trwały sposób usunięcia niechcianego owłosienia za pomocą nowoczesnej technologii. To sprawdzona metoda. Polega na tym, że wiązka lasera niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Wystarczy kilka zabiegów, a każda pani będzie mogła cieszyć się z gładkiego ciała przez bardzo długi czas!

Epilacja laserowa i jej dokładna zasada działania

Wszystko opiera się tutaj na tak zwanej fototermolizie. To nic innego, jak zjawisko, w którym wspomniana wyżej wiązka światła najpierw przenika głęboko do skóry, a tam jest następnie pochłaniana przez występujący we włosie barwnik (melanina). W ten sposób spora ilość ciepła „zabija” cebulkę.

Taka epilacja laserowa będzie najbardziej efektywna u wszystkich pań mających jasną karnację i jednocześnie ciemne, gęste owłosienie. Potrzebne są jednak w tym przypadku serie zabiegów. Jedna wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym może nie wystarczyć.

Oczekiwane rezultaty

Faza uśpienia wzrostu włosa trwa osiem tygodni. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z pomocy specjalisty-kosmetologa, kiedy włoski faktycznie zaczną na nowo rosnąć. Jedynie wówczas będzie można dokładnie i definitywnie pozbyć się cebulek (dziewięćdziesięciu procent).

Uwaga! Zaleca się jeszcze po przeprowadzeniu wszystkich serii, wykonanie także pewnych dodatkowych zabiegów utrwalających. Takich, których zadaniem będzie „dokończenie roboty”. A więc „totalna eksterminacja” cebulek, które jednak przetrwały. Należy się tym zająć jakie dwa lata od ostatniej wizyty (procedury).

Epilacja jednym kobietom pomoże w osiągnięciu bardzo dobrych efektów, ale innym jest stanowczo odradzana. Chodzi np. panie będące w ciąży i karmiące piersiom. Ale przeciwwskazań jest więcej. Zaliczają się do nich: różne choroby nowotworowe, epilepsja, świeża i mocna opalenizna (także po solarium), łuszczyca itp. Przeszkodę stanowi również schorzenie o nazwie bielactwo czy obecne zażywanie preparatów z tzw. retinoidami.

Koszt epilacji laserowej

Na koniec należy poznać przykładowy i uśredniony cennik za taką usługę. Wiele zależy od samego gabinetu i od tego, czy pacjentka wykupi np. jeden raz cały proponowany pakiet. To bardzo ciekawa i jak najbardziej opłacalna opcja.

Wpływ ma również sprzęt i miejsce na skórze. Te mniejsze obszary, czyli m.in. wąsiki oraz palce wiążą się z kosztem od 100 do 150 zł. Oczywiście tyle należy zapłacić na jeden zabieg. Natomiast większa powierzchnia – łydki itp. to już wydatek rzędu nawet 500 zł. Najdroższa jest epilacja laserowa pleców i całych nóg – to koszt prawie 800 zł!