Sklepy z bielizną online a stacjonarne – gdzie lepiej zrobić zakupy?

Bielizna jest jedną z najważniejszych części ubioru. Zapewnia nam ochronę, komfort i bezpośrednio przylega do naszego ciała. Trzeba ją, raz na jakiś czas, kupić. Sklepy z bielizną online a stacjonarne – gdzie lepiej zrobić zakupy?

Bielizna sklep stacjonarny – cechy

Robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym, będziemy mieć szansę na to, by skorzystać z pomocy obsługi. Pomoże nam ona dobrać bieliznę, udzieli informacji na temat tego, jak ją prać, na temat materiałów, aktualnie obowiązujących promocji. Jeśli w salonie pracuje wykwalifikowana brafitterka, udzieli nam porady, co do doboru biustonosza. Kupując bieliznę stacjonarnie możemy jej też dotknąć, zobaczyć krój i zmierzyć – rzecz jasna, na swoją własną bieliznę. Zakupy stacjonarne możemy zrobić w godzinach otwarcia danej galerii czy wolnostojącego lokalu. Musimy się tam też dostać, a więc ponieść koszt transportu i stracić sporo czasu.

Sklep z bielizną online – cechy

Robiąc zakupy w sklepie z bielizną online, nie skorzystamy z pomocy obsługi – może będziemy mieć dostęp do chatu z pracownikiem, ale to bardziej w razie problemów technicznych, a nie w kwestii doboru odpowiednich majtek. Nie da się też dotknąć tkaniny i zobaczyć kroju – do dyspozycji mamy jedynie zdjęcia. Zakupy online zrobić możemy o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca na świecie, np. leżąc w łóżku czy jadąc tramwajem.

Sklep z bielizną online a bielizna sklep stacjonarny – porównanie

Obecność obsługi może być zaletą dla osoby, która się nie zna i potrzebuje pomocy w doborze bielizny. Jej brak może być nawet zaletą dla osób zdecydowanych, gdyż nikt nie będzie zachęcał ani namawiał do kupienia czegoś, co nas nie interesuje. Zakupy można zrobić w spokoju, na luzie.

Możliwość dotyku i zobaczenia tkanin na żywo to plus sklepów stacjonarnych. Jeśli chodzi o sklepy z bielizną online, muszą nam wystarczyć zdjęcia modelek i tabelka z rozmiarami. Towar, zwykle, można jednak zwrócić, gdyby nam nie pasował. Ustawowo mamy na to minimum 14 dni, w przypadku niektórych marek nawet więcej. Niektóre sklepy stacjonarne nie akceptują zwrotów.

Niewątpliwym plusem robienia zakupów online jest to, że możemy je dostosować do naszego dnia. Wystarczy nam dosłownie kilka minut i mamy wszystko kupione. Żeby zrobić zakupy stacjonarne musimy dojechać do galerii handlowej w godzinach jej otwarcia – stracimy na to więcej czasu. Wybór formy zakupów powinien zależeć od naszych preferencji. Obydwie formy mają swoje wady i zalety!