Plastry oczyszczające – sposób na pozbycie się toksyn

Kiepskie samopoczucie, bóle niewiadomego pochodzenia, chroniczne zmęczenie, nawracające infekcje – to dolegliwości, które dopadają bardzo wielu z nas. Zanim odwiedzimy lekarza, szukamy naturalnych sposobów na te zdrowotne niedomagania, bo często może to być wynik toksyn, które magazynują się w organizmie.

Jak usunąć z organizmu toksyny?

Na pewno jednym z naturalnych sposobów jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Dużo warzyw i owoców oraz co najmniej dwa litry wody dziennie – to częste zalecenia, które nie tylko pomogą pozbyć się toksyn, ale również dodatkowych kilogramów. Nie zawsze jednak mamy na to czas, więc często stosujemy inne sposoby jak ziołowe napary czy suplementy. W sklepach dostępne są różnego rodzaju produkty detoksykujące, które pomagają pozbyć się z organizmu toksyn i przywrócić mu odpowiednie siły witalne, ponieważ okazuje się, że naturalne metody jak dieta nie zawsze są skuteczne. Jednym z tego rodzaju produktów są plastry oczyszczające, które cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród zwolenników medycyny naturalnej.

Jak działają plastry oczyszczające z toksyn?

Jest to produkt, który opiera się głównie na samych naturalnych składnikach. W zależności od producenta mogą one różnić się składem, ale wszystkie mają bardzo podobne działanie – usuwać zbędne produkty przemiany materii, których organizm nie może wydalić w inny sposób. Wśród najpopularniejszych składników jest na przykład ocet bambusowy, dębowy, wino drzewa eukaliptusowego, krochmal, minerały, grzyby itp. Wszystkie mają oczywiście lecznicze właściwości i samodzielnie stosowane są w medycynie naturalnej na różnego rodzaju dolegliwości. Ich działanie opiera się głównie na refleksologii i akupresurze.

Jak stosować tego rodzaju produkty detoksykujące?

Ich stosowanie jest bardzo proste ponieważ plastry oczyszczające z toksyn przykleja się do stóp, najlepiej na noc. Powinny pozostać przyklejone na co najmniej 6 godzin, a nawet do 10. Kuracja zazwyczaj trwa od 10 do 20 dni. Potem co jakiś czas warto stosować je zapobiegawczo. Efektem usuwanych toksyn z organizmu ma być zabarwienie plastrów na ciemny kolor. Im ciemniejsze, tym więcej nagromadzonych niezdrowych substancji w naszym ciele. Ich pozytywne działanie objawia się również w ustępujących bólach, zmęczeniu oraz poprawie naszego samopoczucia.