Idealny pierścionek zaręczynowy – czyli jaki?

Stając przed wyborem pierścionka zaręczynowego, bardzo szybko zaskoczysz się olbrzymim zróżnicowaniem tego typu biżuterii. Czy powinieneś więc postawić na diament, czy może jednak na bardziej niestandardowy pierścionek z szafirem? Jaki kamień na pierścionek zaręczynowy sprawdzi się najlepiej i zachwyci dosłownie każdą kobietę?

Pierścionki z diamentami

To one uchodzą za czystą klasę samą w sobie. Marzą o nich niemalże wszystkie kobiety. Niezależnie od tego, jaki gust i styl ma wybranka twojego serca, na pewno wprawisz ją w zachwyt, jeżeli zdecydujesz się na podarowanie jej biżuterii z prawdziwym diamentem – nawet tym maleńkim, przypominającym wielkością dosłownie ziarnko grochu.

Diament swoją wysoką wartość zawdzięcza również symbolice. Od dawien dawna uchodzi za materiał mający zapewnić małżeństwu szczęśliwe, długie i satysfakcjonujące życie. Jego trwałość ma przekładać się na trwałość związku i go wzmacniać, by stał się on wręcz nierozerwalny.

Pierścionki z szafirem

A jeśli nie diament, no to szafir. Zaręczynowy pierścionek z szafirem to idealna propozycja dla tych pań, które nie za bardzo lubią się z klasycznymi, półprzezroczystymi świecidełkami. Szafir zaskakuje swoim bardzo oryginalnym wyglądem. Może być biały czy nawet przezroczysty, ale nie musi. Jeżeli twoja partnerka ma bogatą i barwną osobowość, koniecznie zgraj z nią kupowaną dla niej biżuterię i zdecyduj się na szafir o intensywnie niebieskiej lub nawet żółtej barwie.

Symbolika też przekłada się na wartość szafiru. Materiał ten ma umacniać miłość i gwarantować stałość związku. Według starodawnych wierzeń kobiety noszące pierścionki z szafirem stają się bardziej kreatywne i łatwiej się uczą.

Pierścionki z rubinem

Wśród wszystkich dostępnych na rynku pierścionków zaręczynowych na pewno odnajdziesz również wiele modeli zdobionych rubinem. Jest to bardzo twardy materiał. Prawie tak samo twardy i wytrzymały jak szafir. Możesz być pewien, że pierścionek zaręczynowy z prawdziwym rubinem przetrwa długie lata. Twoja ukochana będzie go nosić aż do końca życia.

Rubin, ze względu na swój charakterystyczny czerwony kolor, pasuje jednak wyłącznie konkretnym paniom. Najlepiej prezentuje się na skórze o lekko brzoskwiniowym odcieniu. Dobrze zgrywa się też z naturalną opalenizną.

Pierścionki z rubinem znajdziesz w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.