Wybór lampy do paznokci

Wydawać by się mogło, że zakup lampy do paznokci jest łatwym zadaniem. Okazuje się jednak, że konieczna będzie także wiedza, która pozwoli na wybór odpowiedniej lampy. Nie każde urządzenie jest bowiem takie samo, dlatego należy wiedzieć, jaki rodzaj lampy sprawdzi się w przypadku danego manicure.

Czym są lampy do paznokci?

Lampa do paznokci to urządzenie, które w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. Obecnie można spotkać je w salonach kosmetycznych, w których to specjalistki wykonują profesjonalny manicure. Wiele kobiet robi jednak paznokcie w domu.

Do czego w takim razie służy lampa do paznokci? Otóż jest to urządzenie, które pomaga utwardzić lakier, dzięki czemu manicure wytrzymuje nawet 3 tygodnie. Dobrze utwardzony lakier nie odpryskuje ani nie uszkadza się pod wpływem działania wilgoci czy innych czynników.

Jak wybrać lampę do paznokci?

W sklepach można zakupić wiele lamp do paznokci. Okazuje się, że wybór dobrego produktu wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Wyróżnić można tutaj trzy rodzaje lamp do paznokci.

Lampy LED, UV i UV/LED idealnie sprawdzą się podczas utwardzania manicure hybrydowego. Jeśli natomiast częściej wykonywane są paznokcie metodą żelową, to lepiej zainwestować w tym przypadku w lampę UV, gdyż niektóre lakiery nie zastygają w standardowych lampach ledowych.

Gdzie zakupić?

Lampę do paznokci można zakupić w sklepach z artykułami elektrycznymi i gospodarstwa domowego. Urządzenie to jest naprawdę popularne w ostatnim czasie, dlatego też niekiedy można spotkać je nawet w drogeriach kosmetycznych.

Oczywiście największy wybór lamp znajduje się na stronach internetowych, jednak w tym przypadku warto zwracać uwagę na producenta lampy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup droższych lamp, które posłużą na dłużej. Tanie odpowiedniki nie zawsze się sprawdzają i po krótkim czasie może być konieczny zakup nowej lampy, co wiąże się z kolejnymi kosztami.

Lampa do paznokci to niezwykle przydatne urządzenie, które może pomóc w zaoszczędzeniu sporej sumy pieniędzy, które kobiety przeznaczają na comiesięczne wypady do kosmetyczki. Wystarczy tylko zwracać uwagę na jakość producenta lampy, który będzie gwarantował łatwe i szybkie utwardzanie lakieru.

Lampy do paznokci dostępne są w ofercie beautysystem.pl