W jaki sposób wybielić zęby?

Jasny, biały uśmiech to coś, czego pragnie wiele osób. Jednak przy ciągłym spożywaniu kawy, herbaty i innych napojów barwiących utrzymanie białych zębów może być trudne. Na szczęście istnieją różne metody wybielania zębów, od naturalnych środków po profesjonalne zabiegi u stomatologa. Warto przyjrzeć się trzem sposobom wybielania zębów: przy użyciu wybielającej pasty do zębów i płynu do płukania jamy ustnej oraz przy użyciu profesjonalnych zabiegów wybielania zębów u dentysty, a także przy użyciu specjalnych pasków wybielających, które można kupić w drogeriach oraz przez internet.

Wybielanie zębów Gorzów

Jeden z najpopularniejszych i najtańszych sposobów na piękny, biały uśmiech to stosowanie past wybielających. Na rynku jest mnóstwo past, które kosztują mniej niż 20 zł, więc tym samym można wypróbować kilka różnych past, by przekonać się, która będzie najlepsza dla danej osoby.

Dawniej wybierano również domowe sposoby i korzystano choćby z sody oczyszczonej, która działa jak naturalny materiał ścierny, który pomaga usuwać powierzchniowe przebarwienia na zębach i może rozjaśnić kolor zębów. Aby skorzystać z tej metody, zmieszaj niewielką ilość sody oczyszczonej z nadtlenkiem wodoru, aby utworzyć „pastę”. Nałóż pastę na zęby i pozostaw na kilka minut przed spłukaniem.

Szybko i skutecznie

Wybielanie zębów Gorzów to popularny zabieg stomatologii estetycznej, który pomaga poprawić wygląd zębów poprzez usunięcie plam i przebarwień. Chociaż na rynku dostępnych jest kilka preparatów bez recepty do wybielania zębów, wiele osób woli, aby zostało to zrobione przez profesjonalistę w klinice dentystycznej. Poniżej omówimy także procedurę, zalety i środki ostrożności, jakie należy podjąć po wybielaniu zębów w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym zazwyczaj obejmuje użycie środka wybielającego, który jest nakładany na zęby. Dentysta najpierw dokładnie oczyści zęby, aby usunąć płytkę nazębną lub kamień nazębny. Następnie zostanie umieszczony żel ochronny lub osłona, aby chronić dziąsła. Środek wybielający zostanie następnie nałożony na zęby i pozostawiony na określony czas. Dentysta może użyć specjalnego światła lub lasera, aby aktywować środek wybielający i przyspieszyć ten proces.