Protetyka stomatologiczna – wskazania, rodzaje protez

Protetyka to jeden z ważniejszych dziś działów stomatologii. Dzięki niej pacjent otrzymuje możliwość uzupełnienia brakujących elementów uzębienia. W wielu wypadkach to szansa na znacznie lepsze, bardziej komfortowe życie. Protetyka stomatologiczna Szczecin jest jedną z najkorzystniejszych opcji wyboru przy tego typu zabiegach.

Protetyka Szczecin – dla kogo?

Korzystanie z gabinetów dentystycznych na terenie Szczecina, zajmujących się protetyką, obejmuje obecnie szerokie grono pacjentów. Większość osób liczy na możliwość komfortowego mówienia, gryzienia, a przede wszystkim uśmiechania się bez żadnych kompleksów i skrępowania. Protetyka Szczecin kieruje swoje usługi do ludzi, którzy posiadają braki w uzębieniu np. z powodu nieobecności zawiązków zębowych czy utraty kości lub jej fragmentu na skutek chorób, urazów, zaniedbań.

Nie ma znaczenia, jak wiele zębów stracił pacjent. Protetyka stomatologiczna Szczecin radzi sobie z najtrudniejszymi i najbardziej wymagającymi przypadkami. Niejednokrotnie leczenie dotyczy osób, które nie posiadają większości lub nawet wszystkich swoich zębów. W przypadku konieczności uzupełnienia pojedynczego braku, istnieje możliwość różnorodnych form odbudowy bez względu na umiejscowienie zęba. Ważne też, że protetyka zębowa dotyczy również uzupełnień w postaci np. licówek, które stosuje się z celu poprawy wyglądu, koloru, kształtu czy wyrównania powierzchni uzębienia.

Jakie protezy?

Osobom, które zainteresowane są możliwościami, jaką daje protetyka stomatologiczna, Szczecin oferuje szereg wariantów, zgodnie z ich indywidualnymi zapotrzebowaniami. W zależności do tego, w jakim stanie są zęby pacjenta oraz jakie dana osoba ma oczekiwania, lekarze proponują wersje ruchome lub stałe. Protezy zębowe Szczecin są zatem dobierane po indywidualnych konsultacjach ze specjalistą, który wspólnie z zainteresowanym wybierze najkorzystniejsze rozwiązanie. U osób, które mają ograniczone możliwości finansowe lub wymagają uzupełnienia większej ilości zębów, zwykle wybierane są opcje ruchome.

Protezy zębowe Szczecin mogą być również przytwierdzane na stałe. Ten wariant jest rzecz jasna solidniejszy i nieco droższy, stosowany raczej przy konieczności odbudowania pojedynczych sztuk. Pacjent, poza najbardziej trwałymi implantami, może również zdecydować się na usługę wstawienia uzupełnień, np. koron czy mostów. Sporadycznie, w wyjątkowych przypadkach zdarza się też, że z jakiegoś szczególnego powodu nie ma możliwości zastosowania danej opcji lub po prostu się ona nie sprawdza. Wówczas Protetyka Szczecin oferuje inne rozwiązanie, najbardziej optymalne pod każdym względem do potrzeb konkretnego pacjenta.