Jakie partie ciała można wydepilować laserem?

Depilacja laserowa w Warszawie to obecnie najnowszy trend w kwestii usuwania owłosienia z niemal każdej partii ciała. Wynika to z coraz większej dostępności, a co za tym idzie niższej ceny tej usługi w stolicy.

Czym jest depilacja laserowa?

Na skutek działania promieni świetlnych o określonej długości fali, zawarta w skórze i włosach melanina absorbuje je i przekształca w energię cieplną. Wskutek podwyższenia temperatury wewnątrz mieszka włosowego włos traci zdolności do wzrostu i obumiera.

Cały zabieg polega więc na „wypaleniu” włosków i zmuszeniu ich, by przestały rosnąć. Zabieg ten pozwala na uzyskanie pełnej gładkości skóry po kilku seansach nawet na kilka lat!

Na jakie partie ciała stosować laser?

Depilacja laserowa w Warszawie polecana jest przede wszystkim osobom, które marzą o gładkiej skórze bez bólu i bez regularnego, codziennego powtarzania golenia. Szczególnie brak bólu przy depilacji jest dla kobiet istotnym czynnikiem. Dzięki niemu można się pozbywać owłosienia nawet w partiach ciała, które są szczególnie wrażliwe na ból.

Takimi miejscami, które trudno jest wydepilować mechanicznie, jest strefa bikini, pachy, czy tylna strona łydek. Aby nie fundować sobie dodatkowego stresu i bólu, a także podrażnień wywołanych mechanicznym wyrywaniem włosków, warto postawić na bezbolesną i szybką depilację laserową w Warszawie, która daje naprawdę trwałe efekty.

Najczęściej depilowane miejsca

Najwięcej kłopotu zarówno kobiety jak i mężczyźni mają z depilacją i goleniem miejsc intymnych. Są one szczególnie wrażliwe na ból, i szczególnie zależy nam, aby wyglądały perfekcyjnie – na sytuacje intymne czy wyjścia na plażę. Oprócz tego kobiety chętnie poddają się depilacji wąsika. Jest to strefa bardzo szczególna – u kobiet o wysokiej zawartości pigmentu we włosie meszek pod nosem jest bardzo widoczny i bardzo szpecący. Golenie go odpada, ponieważ po odrośnięciu wygląda nieefektownie, a depilacja woskiem bywa nieprzyjemna.

Im mniejszy depilowany laserowo obszar, tym tańszy jest zabieg. Z reguły najbardziej kosztowna jest depilacja nóg, choć zdarzają się też panowie depilujący klatkę piersiową i plecy o jeszcze większych niż damskie nogi powierzchniach. Z reguły kobiety marzą o tym, by nie musieć codziennie golić nóg ani borykać się z podrażnieniami po goleniu strefy bikini, więc są to najczęściej wybierane partie ciała poddawane depilacji laserowej. Jeśli to jednak klientom odpowiada, można w salonie umówić się na depilację dowolnej preferowanej części ciała, na przykład baczków.