Manicure żelowy – najważniejsze informacje

Większość kobiet marzy o pięknych dłoniach, a już na pewno każda z pań chciałaby móc pochwalić się długimi, estetycznymi i zadbanymi paznokciami. Na szczęście istnieją takie techniki kosmetyczne, dzięki którym efekt ten uzyskuje się błyskawicznie. Jedną z nich jest manicure żelowy. A jak go wykonać?

Czym jest manicure żelowy?

Jest to technika stylizacji paznokci, dzięki której można wydłużyć naturalną płytkę oraz zmienić jej kształt i ją wzmocnić. Specjalistyczne preparaty pozwalają na uzyskiwanie zróżnicowanych efektów. Zawsze jednak żel do paznokci wzmacnia je i sprawia, że wyglądają piękniej.

Nie jest natomiast prawdą, jakoby ta technika stylizacji niekorzystnie wpływała na stan naturalnej płytki. Dobrze przeprowadzony zabieg na pewno jej nie zniszczy.

Czy taki manicure można wykonać samodzielnie?

W teorii jest to jak najbardziej możliwe. Aby jednak przeprowadzić taki zabieg w domowych warunkach, należy najpierw się do tego przygotować, czyli zainwestować w porządny żel do paznokci, lampę UV, lakiery, szablony i dodatkowe narzędzia.

Ceny profesjonalnych preparatów do stylizacji paznokci potrafią być porażająco wysokie, dlatego czasem bardziej ekonomicznym wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wykonanie manicure’u żelowego to koszt ok. kilkudziesięciu złotych. Nie jest on zatem specjalnie drogi.

Jak wybrać dobry żel?

Panie, które mimo wszystko postanowią samodzielnie wykonać swój pierwszy manicure żelowy, w pierwszej kolejności powinny skoncentrować się na wyborze właściwego żelu. Kluczowa okaże się jego konsystencja. Osobom początkującym zaleca się wybieranie gęstych żelów, które o wiele łatwiej nanosi się na płytkę paznokcia.

Pierwszy zakupiony żel do paznokci powinien mieć także niewielką pojemność. Lepiej nie inwestować dużych pieniędzy w niesprawdzony produkt.

Dlaczego warto postawić na manicure żelowy?

Dobrze wykonany manicure żelowy prezentuje się bardzo naturalnie. Dzięki niemu dłonie zyskują estetyczny wygląd. Stają się wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety.

Stylizacja paznokci pozwala też paniom na wyrażanie własnej osobowości poprzez wygląd. Nie musi być wcale prosta i klasyczna. W modzie są teraz szalone wzory i mocne kolory, które na pewno przypadną do gustu odważnym paniom

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl.