Gąbka, pędzel czy palce?

Każda z nas ma swój ulubiony sposób nakładania makijażu. Gdy w grę wchodzi podkład, mamy do wyboru stosunkowo największy arsenał narzędzi, wliczając w to własne palce. W wyborach kierujemy się przede wszystkim osobistymi preferencjami i wygodą, jednak czasem możemy skorzystać na szerszym spojrzeniu na zagadnienie.

Przyzwyczajenie czy innowacja?

Nie da się ukryć, że w branży kosmetycznej trwa nieustający postęp. Wiele z nas z zainteresowaniem śledzi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie urody, a prawdopodobnie żadna nie wróciłaby z własnej woli do kosmetyków używanych pięć czy dziesięć lat temu, gdy nikt nie słyszał o dobrodziejstwach kwasu hialuronowego.

Jednak podążanie za postępem w dziedzinie narzędzi kosmetycznych nie zawsze jest tak oczywistym wyborem jak korzystanie z nowinek w dziedzinie pielęgnacji i urody. Czemu? W większym stopniu wchodzą tu w rachubę fizyczne odruchy i nawyki, jednak nie warto pozwolić, by wyłącznie przyzwyczajenie decydowało o naszych wyborach.

Idealny podkład – czym?

Sposobów aplikacji podkładu jest mnóstwo, nawet gdy weźmiemy pod uwagę jedno tylko narzędzie. Bardziej tradycyjne metody to palce i pędzel – wiele z nas docenia niedoścignioną precyzję i delikatność z jaką można rozprowadzić kosmetyk za pomocą opuszka własnego palca. Z drugiej strony pędzle zapewniają znakomity uchwyt i bardzo równomierną aplikację kosmetyku, nie wspominając o ich niezaprzeczalnej elegancji samej w sobie.

Stosunkowo najmłodszym sposobem nakładania podkładu jest gąbka do makijażu. Produkt ten zyskał sobie rosnącą popularność, ze względu na zróżnicowanie kształtów, wielkości i zastosowań, korzystną cenę i większą ekonomię stosowania – ze względu na to że gąbka do makijażu wchłania mniej produktu niż pędzel. Cechuje się ona również wysokim poziomem higieny, zwłaszcza gdy w grę wchodzą innowacyjne gąbki silikonowe.

Dla każdej coś w sam raz

Nie istnieje oczywiście narzędzie idealne, i każda z nas może od czasu do czasu odczuwać potrzebę sięgnięcia po inne od dotychczas stosowanego rozwiązanie. Trudno byłoby też wskazać powód, dla którego nasze kosmetyczne przyjemności musiałyby koncentrować się wokół jednego tylko narzędzia, nawet gdy w grę wchodzi jedno konkretne zadane, takie jak nałożenie podkładu.

Pędzel, gąbka czy palce – to nie wybór typu albo-albo. Jedno w żadnym stopniu nie wyklucza drugiego i możemy z powodzeniem łączyć wszystkie trzy metody. Warto jedynie znać ich relatywne wady i zalety, by móc wybrać tę preferowaną lub po prostu najodpowiedniejszą do danej sytuacji.

Gąbka do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.