Czym dokładnie powinien cechować się stół do masażu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybranie stołu do masażu jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli znanych producentów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają problem z podjęciem właściwej decyzji. Czym dokładnie powinny cechować się stoły do masażu?

Warto postawić na model przenośny czy stacjonarny?

Osoby planujące zaopatrzyć się w omawiany przedmiot powinny w pierwszej kolejności bardzo poważnie zastanowić się, czy potrzebują stołu przenośnego czy stacjonarnego. Godny uwagi jest bowiem fakt, że mobilność nie zawsze będzie szła w parze z komfortem pacjenta. Rekomendowane jest przede wszystkim, by przenośny stół cechował się lekką ramą i niską wagą. Należy zaznaczyć, że wspomniany typ jest znacznie mniej stabilny w porównaniu do stacjonarnego odpowiednika.

Osobom, które nie muszą często zmieniać jego położenia, zalecane jest postawienie na grubszą tapicerkę i metalową konstrukcję. Warto wiedzieć, że wtedy praca będzie znacznie bardziej komfortowa nie tylko dla pacjentów, ale również terapeuty. Z kolei osoby, którym szczególnie zależy na mobilności, powinny rozważyć zakup stołu z czterema blokowanymi kółkami. Należy pamiętać, aby przy wyborze systemu jezdnego upewnić się, czy zastosowane rozwiązania są na pewno antypoślizgowe.

Dlaczego regulacja wysokości ramy stołów do masażu ma istotne znaczenie?

Osoby, które w trakcie pracy muszą często zmieniać wysokość stołu do rehabilitacji i masażu, powinny zaopatrzyć się w produkt, który będzie wyposażony przez producenta w elektryczną regulację wysokości.

Warto wiedzieć, że modele dostępne na rynku posiadają sterowanie nożne. W ten prosty sposób zmiana położenia leżyska nie będzie wymagała przerwania terapii.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając stoły do masażu?

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w model, który będzie pozwalał na przyjęcie właściwej postawy, a także zachowanie ergonomii pracy. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie znalezienie stołu o stosunkowo dużym zakresie regulacji.

Wspomniany aspekt ma szczególne znaczenie wtedy, gdy w gabinecie pracuje kilku fizjoterapeutów. Godny uwagi jest fakt, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się modele wyposażone w elektroniczne klucze.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.