Zamykanie naczynek Katowice – najczęściej zadawane pytania

Zamykanie naczynek Katowice to popularny i bezinwazyjny sposób na długotrwałe uporanie się z problemem zaczerwienionej skóry twarzy. Zabieg przeprowadza się w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, ale zanim skierujemy kroki do kosmetyczki warto poznać odpowiedzi na kilka pytań związanych z zabiegiem.

Jaką metodą najczęściej przeprowadza się zabieg zamykania naczynek na twarzy?

Specjaliści stosują dwojakiego rodzaju zabiegi zamykające naczynka krwionośne. Są to: laseroterapia i fale radiowe. Bez wątpienia najczęściej spotykanym zabiegiem, który pomaga pozbyć się nieestetycznych przebarwień widocznych na twarzy jest laserowe zamykanie naczynek. W Katowicach i okolicy także zabiegi laserowe są numerem jeden na naczynka.

Podczas tego zabiegu naczynie krwionośne jest poddawane działaniu wiązki światła lasera, który powoduje obkurczenie i finalnie zamknięcie naczynia krwionośnego.

Zamykanie naczynek Katowice – po ilu zabiegach widać efekty?

Poddając się zabiegom kosmetycznym klienci bardzo często pragną natychmiastowych efektów. I rzeczywiście w przypadku działania lasera rezultatów można oczekiwać już po pierwszym zabiegu. W zależności od rodzaju zastosowanego urządzenia najczęściej potrzebne będą 1-3 zabiegi.

Czy po zakończonym leczeniu konieczne jest powtarzanie zabiegu?

Po jednym lub serii zabiegów zamykania naczynek powtarzanie sesji zazwyczaj nie jest konieczne. Może się jednak zdarzyć, że bezpośrednio po wykonaniu zabiegu zapomnimy o zaleceniach i pójdziemy np. do sauny, gdzie naczynka ponownie się otworzą. Przy zastosowaniu się do zaleceń i ograniczeń przez okres 1 miesiąca po zabiegu raczej nie ma obaw, aby zamknięte naczynko ponownie pękło.

Czy istnieją przeciwskazania do wykonania zamykania naczynek Katowice?

Zamykanie naczynek Katowice, podobnie jak wszystkie zabiegi laserowe nie mogą być stosowane przez niektóre grupy osób. Absolutnie należy zrezygnować lub przełożyć zabieg jeśli chorujemy na nowotwory, jesteśmy w ciąży lub karmimy dziecko piersią. Do innych przeciwskazań zaliczą się stosowanie niektórych leków i choroby skórne, powodujące aktywne zmiany.