Jak ustalić rozmiar dla pierścionka zaręczynowego?

Postanowione. W końcu zdecydowałeś oświadczyć się swojej kobiecie. Zapewne masz już nawet odpowiedni budżet na klasyczny pierścionek zaręczynowy, ale tu pojawia się drugi, znacznie większy problem. Jak ustalić rozmiar dla pierścionka zaręczynowego, by idealnie pasował on na palec wybranki?

Standardowy pomiar

Jeżeli twoja partnerka wie, że zamierzasz się jej oświadczyć lub przynajmniej się tego domyśla, najlepiej będzie, gdy wspólnie wykonanie standardowy pomiar. Musicie wyznaczyć obwód palca, wykorzystując do tego specjalną miarkę lub sznureczek.

Możecie również razem udać się do wybranego przez ciebie salonu, by tam ekspedienci pobrali rozmiar obwodu palca. Ta metoda jest zdecydowanie najlepsza i najskuteczniejsza.

Pomiar w tajemnicy

Gorzej, gdy kobieta nie wie o oświadczynach i nie chcesz jej psuć niespodzianki, dlatego musisz jakimś sposobem samodzielnie ustalić właściwy rozmiar. A jak to zrobić? Ponownie wykorzystaj pierwszą metodę, tyle że zrób to… w tajemnicy.

Poczekaj na taki dzień, w którym twoja partnerka wróci totalnie zmęczona z pracy i zaśnie tak głębokim snem, że nic nie będzie w stanie jej wybudzić. W tym czasie musisz delikatnie pobrać obwód jej palca. Zawiąż na nim luźno sznurek bądź nitkę i zaznacz ją markerem.

„Pożyczenie” pierścionka

Ta metoda jest zdecydowanie najczęściej wybierana przez panów, bo najłatwiej ją można wcielić w życie. Polega na „pożyczeniu” pierścionka ukochanej i zabraniu go ze sobą do jubilera. Musisz jednak upewnić się, że biżuteria, którą zabierzesz, jest noszona dokładnie na palcu serdecznym.

Technika na „pożyczkę” wydaje się świetna, ale ma ona drobną wadę. Kobiety potrafią znieść wiele dla mody i dlatego nieraz noszą pierścionki odrobinę za duże lub zbyt ciasne – istnieje pewne ryzyko, że to właśnie na wzór takiej biżuterii postanowisz stworzyć pierścionek zaręczynowy.

Pomoc z zewnątrz

Pamiętaj też, że nie musisz działać zupełnie sam. Klasyczny pierścionek zaręczynowy jest na tyle ważnym zakupem, iż w jego wyborze chętnie pomogą ci wszystkie bliskie osoby.

Spróbuj więc poprosić o pomoc koleżankę, siostrę czy mamę partnerki. Każda z tych osób z wielką przyjemnością wybierze się z tobą do jubilera, by po prostu ci doradzić.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru