Jak zafarbować włosy w domu?

W końcu zdecydowałaś się na małą metamorfozę swojego wyglądu. Wszystkim chcesz jednak zająć się sama, dlatego kupiłaś już farbę do włosów w wymarzonym kolorze i teraz przygotowujesz się do przeprowadzenia zabiegu koloryzacji. Wykonasz go w trzech etapach. Jeżeli tylko dostosujesz się do podstawowych zasad, efekt końcowy na pewno cię zachwyci.

Etap 1 – przygotowanie

Zorganizuj sobie odpowiednią przestrzeń do farbowania. Najlepiej zrób to w łazience i postaraj się przykryć folią te powierzchnie, które mogłyby się zabrudzić, a następnie otwórz okno, aby nie oddychać zanieczyszczonym farbą powietrzem. Załóż też na siebie jakąś starą lub zniszczoną koszulkę. Farba potrafi trwale zabrudzić każde ubranie.

Jeszcze ważniejsze jest to, abyś dokładnie zapoznała się z instrukcją obsługi konkretnej farby do włosów i przygotowała sobie wszystkie niezbędne narzędzia do koloryzacji – pędzelek, grzebień, miseczkę oraz ręcznik. Możesz też pokryć twarz nawilżającym kremem. Zabezpieczy on skórę przed zafarbowaniem.

Etap 2 – koloryzacja

Cały czas postępuj zgodnie z instrukcjami zaznaczonymi na opakowaniu farby. Odmierz dokładnie wszystkie składniki i wymieszaj je w miseczce, aż roztwór osiągnie jednolitą barwę. Następnie załóż dołączone do farby rękawiczki i zacznij powoli koloryzować włosy. Aby ułatwić sobie to zadanie, możesz rozdzielać je grzebyczkiem i malować pojedyncze pasma, a następnie przekładać je na drugą stronę głowy.

Gdy włosy zostaną już idealnie pokryte farbą, możesz od razu włączyć stoper. Produkt zmyj z pasm dopiero po upływie czasu wskazanego przez producenta. Nie trzymaj go ani dłużej, ani krócej.

Etap 3 – pielęgnacja

Po zabiegu koloryzacji twoje włosy na pewno będą zmęczone, dlatego od razu powinnaś o nie zadbać i nałożyć na nie głęboko odżywczą maskę lub odżywkę. W tym przypadku możesz sobie pozwolić na zastosowanie większej ilości produktu. Stworzy on na włosach świetną barierę ochronną, która uchroni je przed łamaniem się czy rozdwajaniem.

Jako że farby do włosów mogą obciążać pasma, powinnaś też zmienić swoją codzienną pielęgnację i zainwestować w produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Tak naprawdę znajdziesz je w każdej drogerii. Nie są drogie, a potrafią zdziałać cuda.

Farby do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.