Sięgnij po sprawdzone sposoby

Masaż klasyczny jest najpopularniejszym rodzajem masażu, jednakże to nie jedyne możliwości, jakie oferowane są w gabinetach kosmetycznych. Wyróżnia się różne techniki masowania, które w odmienny sposób wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Co zatem mamy do dyspozycji?

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny cieszy się największą popularnością, chociaż wyróżnia się także inne rodzaje. W zależności od intensywności i zastosowanej techniki można uzyskać pożądane efekty. Poprzez odpowiednie ruchy można zarówno pobudzić organizm, jak i wyciszyć go. Oprócz relaksacji, można liczyć także na działanie lecznicze.

Po masaż leczniczy sięga się w celu poprawy nie tylko samopoczucia i uspokojenia nerwów, ale także w celu zredukowania różnorodnych dolegliwości zdrowotnych. Okazuje się, że za pomocą masażu klasycznego można poprawić samopoczucie, zniwelować ból, wzmocnić mięśnie, uelastycznić skórę, zmniejszyć tkankę tłuszczową, usprawnić krążenie czy też przyśpieszyć przemianę materii. Z całą pewnością warto więc skorzystać z prozdrowotnych właściwości masażu klasycznego.

Masaż typowo relaksacyjny

Wiele osób decyduje się na masaż ze względu na to, aby zredukować napięcie w mięśniach i uspokoić skołatane nerwy. Z całą pewnością masowanie działa relaksująco i pozwala się odprężyć. Oddziałuje on bowiem na nasz układ nerwowy, dzięki czemu można przeciwdziałać negatywnym skutkom działania czynników stresowych na nasz organizm. Po masaż relaksacyjny warto sięgać w przypadku długotrwałego wysiłku fizycznego i psychicznego.

Masaż relaksacyjny okazuje się być niezwykle pomocny w przypadku bólu głowy, przemęczenia, bezsenności, nerwobóli, depresji, nerwic, braku witalności oraz dolegliwości ze strony pleców czy kończyn. Z całą pewnością można liczyć na zmniejszenie napięcia i rozluźnienie oraz na czucie spokoju i wyciszenie negatywnych myśli.

Inne rodzaje masażu

Na technikach masażu klasycznego opiera się masaż leczniczy, który działa na nasz organizm przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Sięga się tutaj po różnego typu pomoce w postaci maści czy okładów rozgrzewających. Z kolei masaż izometryczny stosowany jest w celu zwiększenia sił witalnych i masy mięśniowej.

Sportowcy często decydują się na masaże typowo sportowe, które pozwalają rozluźnić mocno zmęczone mięśnie i zapobiec ich dalszym uszkodzeniom. Z kolei masaż segmentarny to zabieg fizykalne, który różni się od masażu klasycznego. Szczególny nacisk ladzie się tutaj na narządy wewnętrzne. Zazwyczaj łączy się masaż klasyczny z masażem segmentarnym do osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA