Zbędnemu owłosieniu mówimy żegnaj

Włoski łonowe nie są obecnie pożądane przez kobiety. Większość z nich preferuje bowiem gładkość również w okolicach intymnych. W związku z tym regularnie sięgają po maszynki i pozbywają się zbędnego owłosienia. Minusem tego jest to, że należy robić to dość często, a odrastające włoski wcale nie rzadko dają się we znaki. Na pomoc przychodzi depilacja laserowa bikini.

Pozbądź się zbędnego owłosienia dzięki depilacji laserowej bikini

Gładka skóra na nogach i pod pachami to jedno, ale coraz więcej kobiet pragnie cieszyć się ową gładkością także w okolicach intymnych. Jest to nie tylko bardziej estetyczne, ale także bardziej higieniczne. Można to przyrównać z zarostem męskim. Panowie dobrze wiedzą, jak to jest zapuszczać brodę, a mieć zawsze ogolony zarost. Panie borykają się z podobnym problemem, tyle że w okolicach intymnych.

W zależności od tego jaki efekt kobieta chce uzyskać, może zdecydować się na usunięcie włosków do linii bikini lub usunąć całkowicie owłosienie ze strefy intymnej. Niektóre panie stawiają na całkowitą gładkość, a inne preferują pozostawienie cienkiego paseczka z włosków. Ciekawą opcją jest także depilacja bikini francuska polegająca na pozostawieniu włosków łonowym na wzgórku i ukształtowaniu z nich trójkąta. To już oczywiście jest kwestia indywidualnych preferencji.

Jeden zabieg depilacji laserowej bikini i po kłopocie?

Chociaż depilacja laserowa bikini rzeczywiście pozwala usunąć zbędne owłosienie na trwałe, to jednak nie wystarczy pojedynczy zabieg. Muszą być one cyklicznie powtarzane, jeśli chce się uzyskać satysfakcjonujące efekty. Z całą pewnością nie jest to jakieś duże wyrzeczenie, mając na uwadze to, jak często należy golić włoski z okolic intymnych za pomocą tradycyjnych maszynek.

Zwykle wystarczające jest poddanie się około pięciu zabiegom depilacji laserowej bikini w celu uzyskania pożądanego efektu. Nie można jednak zrobić ich wszystkich w jednym dniu ani też kolejnego dnia po pierwszym zabiegu. Konieczne jest robienie przerw. Jeśli chodzi o czas pomiędzy kolejnymi zabiegami, to jest to kwestia indywidualna i ustalana przez kosmetologa.

Jak się przygotować do depilacji laserowej bikini?

Zanim zdecydujemy się na depilację laserową bikini, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegów laserowych. Zabiegi te nie są przeznaczone dla kobiet ciężarnych czy osób borykających się z infekcją. Na miesiąc przed należy też zrezygnować z opalania.

Bardzo ważne jest to, aby depilacja laserowa bikini była przeprowadzana przez rekomendowanego kosmetologa, dzięki czemu można liczyć na bezpieczeństwo i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med