Korony porcelanowe jako gwarancja estetycznego uśmiechu

Nieestetyczne braki w uzębieniu czy złamany ząb nie muszą już stanowić problemu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, po jakie sięgają kliniki stomatologiczne, można w krótkim czasie odbudować zniszczony ząb, można także wstawić brakujący ząb w taki sposób, aby nie odróżniał się on od pozostałych zębów pacjenta. Co ciekawe, pacjenci zamiast tanich protez coraz chętniej wybierają korony Chorzów pod tym względem nie odbiega od pozostałych miast w Polsce.

Dlaczego korony porcelanowe są tak popularnym rozwiązaniem?


Skoro protezy są najtańsze, a te dostępne współcześnie coraz częściej produkuje się z nylonu, zatem nie trzeba ich nawet wyjmować na noc, to skąd się bierze popularność koron? W końcu, aby je nałożyć na ząb lub metalowy sztyft, trzeba wykonać dodatkowe czynności, które dla pacjenta nie zawsze są bezbolesne? Korony ceramiczne są przede wszystkim bardziej trwałe niż protezy, nawet wykonane z wytrzymalszego materiału. Ich dodatkowym atutem jest bez wątpienia możliwość idealnego dopasowania pod względem kształtu czy koloru do pozostałych zębów pacjenta. Korony porcelanowe są wykonane z tlenku cyrkonu, który nie powoduje reakcji alergicznych, nie dochodzi także do bolesnych odgnieceń czy odparzeń, co bardzo często charakteryzuje noszenie protez. Korony ceramiczne wykorzystuje się także wtedy, gdy do uzupełnienia braków wykorzystuje się implanty. Wówczas na metalowym wkładzie, który zastępuje także korzeń wyrwanego zęba, umieszcza się koronę z porcelany. Wykorzystanie korony ceramicznej gwarantuje trwałość rozwiązania, nawet przy dużych naciskach w czasie przeżuwania jedzenia.

Gdzie szukać profesjonalnych gabinetów stomatologicznych


Równie istotny jest wybór miejsca, w którym pacjent może liczyć na założenie korony Chorzów ma kilku specjalistów z zakresu stomatologii i protetyki, którzy specjalizują się w uzupełnianiu ubytków z wykorzystaniem koron i implantów takich jak https://dental-team.pl/uslugi/protetyka/. Stomatolog doradzi, które z oferowanych rozwiązań będzie najbardziej optymalne. Część pacjentów uważa, że korony pełnoceramiczne są mniej trwałe niż korony na podbudowie metalowej czy niż korony metalowe. Korony pełnoceramiczne rekomenduje się w przypadku prac estetycznych przy odbudowie zębów przednich. Z kolei korony metalowe czy na podbudowie metalowej są idealne w przypadku zębów trzonowych, położonych z boku szczęki. Jednak stomatolog nawet w tym przypadku będzie rekomendował założenie korony ceramicznej jako takiej, która jest trwała i wygląda zdecydowanie estetyczniej. Ostateczną decyzję co do wyboru rozwiązania podejmuje jednak pacjent.