Medycyna estetyczna

Poprawianie urody od lat znajduje się w naszej sferze zainteresowań. Chcemy wyglądać po prostu ładnie i nie ma w tym nic dziwnego – tak było, jest i będzie. Współczesna medycyna estetyczna otwiera przed nami szerokie możliwości a zabiegi takie jak depilacja laserowa czy usuwanie cellulitu stają się z roku na rok coraz bardziej popularne.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Na samym wstępie zaznaczyć trzeba, że medycyna estetyczna to zdecydowanie nie to samo co chirurgia plastyczna i jakkolwiek oba te pojęcia często są mylone, istnieją pomiędzy nimi dość znaczne różnice. W końcu usuwanie cellulitu to jednak zupełnie inny rodzaj zabiegu niż np. korekcja nosa czy odtworzenie zniszczonej wskutek oparzenia skóry. Główna różnica sprowadza się do stopnia ingerencji w nasze ciało. Wszelakie trwałe zmiany, takie jak choćby wszczepianie implantów czy np. usunięcie chrząstki nosa to domena chirurgii. Medycyna estetyczna jest znacznie mniej inwazyjna i sprowadza się do zabiegów, które zazwyczaj co pewien określony czas trzeba powtarzać – przykładem może być wspomniana na początku depilacja laserowa – jej efekty, ku rozpaczy wielu z nas nie są niestety wieczne i jeżeli odpowiada nam taki rodzaj zabiegu, musimy liczyć się z koniecznością przeprowadzania go co jakiś czas. Co więcej, chirurgia plastyczna służy nie tylko poprawieniu naszego piękna ale także pomaga choćby ofiarom okaleczonym wskutek poważnych wypadków w powrocie do normalnego życia – tak zwana chirurgia plastyczna rekonstrukcyjna.

Medycyna estetyczna

Placówki świadczące tego typu zabiegi są na tyle popularne, że z powodzeniem można znaleźć je w zasadzie w każdym większym polskim mieście. Rosnąca popularność tego rodzaju zabiegów przekłada się na rosnąc ilość gabinetów i klinik świadczących tego typu usługi. Przykładowe usługi to choćby lifting skóry twarzy, redukcja i usuwanie wszelakich zwiotczeń na skórze, podnoszenie powiek (opadająca powieka może być powodem wielu kompleksów). Warto zaznaczyć, że wszystkie te zabiegi prowadzone są w sposób możliwie mało inwazyjny – przykładowo lifting w medycynie estetycznej nie sprowadza się do mechanicznego naciągania skóry a raczej dostarczania pewnych bodźców, dzięki czemu wzrasta naturalna zdolność samoregeneracji. Efekt ten sam lub podobny jednak droga do niego prowadząca, jak widać, zupełnie inna. Jeżeli interesuje nas to zagadnienie, warto zorientować się placówkach w naszej okolicy – z pewnością znajdują się w niej gabinety, których specjalnością jest medycyna estetyczna Katowice z pewnością nie są tutaj wyjątkiem.

Więcej dowiesz się na stronie kliniki Medycyna estetyczna – Lipoline