Problemy zdrowotne nóg

Zdrowie to jedna z największych wartości w naszym życiu. O zdrowie trzeba dbać w każdym wieku, zapobiegać chorobom, by nie musieć ich leczyć. Są różne schorzenia i dolegliwości, które dotykają ludzi młodych i starszych, jedną z popularniejszych chorób nóg są żylaki.

Leczenie żylaków poprzez kompresjoterapie

Żylaki to schorzenie atakujące kończyny dolne. Są to rozszerzone żyły, które mają mocno uwypukloną formę, widoczną gołym okiem. Żylaki nie tylko brzydko wyglądają, ale są też bolesne i powodują dyskomfort w dzień i w nocy.

Przyczyny powstawania żylaków są bardzo różne. Przede wszystkim ma na nie wpływ praca stojąca. Schorzenie to może mieć także podłoże genetyczne, jeśli więc u kogoś w rodzinie żylaki występują, jest duża szansa, że i u nas się one pojawią. Żylaki można zoperować, jeśli ich stan jest bardzo zaawansowany, można je też leczyć poprzez kompresjoterapię.

Czym jest kompresjoterapia?

Kompresjoterapia to bezinwazyjne leczenie żył poprzez ucisk. To bardzo znana metoda, która była już stosowana przez naszych przodków. Aby móc leczyć się w ten sposób, należy się zaopatrzyć w opaski uciskowe na żylaki. Można je zakupić w każdym sklepie medycznym i nie tylko.

Opaski uciskowe na żylaki stosuje się w przypadku zaawansowanej przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepicy żylnej oraz obrzęków limfatycznych, a także w przypadku dopiero co powstających żylaków. Zadaniem tych opasek jest stworzenie mocnego ucisku, który uciśnie żyły i tkanki.

Jakie są postacie opasek uciskowych na żylaki?

Opaska uciskowa na żylaki może występować w kilku różnych wariantach. Bardzo popularne są na przykład rajstopy uciskowe na żylaki. Są one przeznaczone dla pań, które na co dzień noszą spódnice i sukienki, a jednocześnie borykają się z problemem żylaków na nogach. Kolejną propozycją są pończochy i podkolanówki uciskowe, te z kolei mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Aby każda opaska uciskowa na żylaki była skuteczna w działaniu, musi powodować ucisk o odpowiednim natężeniu. Ucisk powinien być w granicach 10 mmHg do 50 mmHg i zależy od stopnia zaawansowania choroby. Jeśli opaska uciskowa do żylaków będzie mało ciasna, wtedy nie będzie pełnej skuteczności leczenia.