Leczenie nietrzymania moczu – kliniki w Katowicach

Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet po 60. roku życia jest dziewiątą zgłaszaną jednostką chorobową według raportu GUS, dlatego bardzo ważne jest wczesne postawienie diagnozy, aby móc skutecznie wyleczyć chorobę.

Nietrzymanie moczu lekarz Katowice – klinika

Wybierając odpowiednią klinikę w Katowicach musimy mieć na uwadze taką, która specjalizuje się w leczeniu problemów z nietrzymaniem moczu. Lekarze specjaliści pracujący w katowickich klinikach mogą zaproponować np. leczenie z wykorzystaniem lasera Mona Lisa Touch. Zabieg ten polega na skierowaniu promienia lasera na ścianki pochwy powodując ich obkurczenie. Oprócz tego zostaje stymulowany proces zwiększania kolagenu, który dodatkowo napina i obkurcza mięśnie pochwy. Zabieg ten jest o wiele mniej inwazyjny niż inne zabiegi chirurgiczne i pomaga zmniejszyć bądź całkowicie usunąć dolegliwości.

Do głównych zalet tego zabiegu zaliczamy:

– poprawę jakości życia seksualnego
– bezpieczeństwo oraz bezbolesność podczas zabiegu
– krótki czas zabiegu i brak rekonwalescencji po nim.Nietrzymanie moczu lekarz Katowice – decydując się na tego typu zabieg w renomowanej klinice mamy pewność, że wszystko przebiegnie bez komplikacji, a na wszystkie zadane przez nas pytania zostanie udzielona fachowa odpowiedź. Pamiętajmy jednak, że w każdej klinice taki rodzaj zabiegu jest inaczej nazywany, dlatego należy uzyskać informację odnośnie laserowych zabiegów na nietrzymanie moczu.

Nietrzymanie moczu leczenie – od czego zależy?

Leczenie nietrzymania moczu zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania choroby. Jeśli nietrzymanie moczu jest spowodowane wysiłkiem można zacząć terapię od leczenia zachowawczego czyli: ćwiczeń mięśni Kegla, zabiegów elektrostymulacji czy stosowania kulek dopochwowych. Osobom otyłym na wysiłkowe nietrzymanie moczu ulgę może przynieść utrata masy ciała, dlatego warto przejść na lekkostrawną dietę. W momencie, gdy metody zachowawcze nie przynoszą rezultatów, konieczne jest rozważenie zabiegu operacyjnego. Kolejnym rodzajem nietrzymania moczu jest typ naglący, spowodowany zbyt reaktywnym pęcherzem moczowym. Ostatnia forma ma postać mieszaną, w której występują oba powyższe.

Nietrzymanie moczu leczenie – wybierając lekarzy

Podsumowując, nietrzymanie moczu jest bardzo męczącym schorzeniem z punktu widzenia osoby chorej jednak dzięki współczesnej medycynie możemy skutecznie zapanować nad chorobą.