Łysienie – co robić?

Sposobów na łysienie jest wiele. Trudno polecić jedną sprawdzoną w 100% drogę działania, ponieważ u każdego skuteczna może okazać się inna metoda. Zależy to m.in. od źródeł problemów oraz ilości utraconych włosów. Co robić, gdy wypadają włosy?

Pielęgnacja w domu

Każdy, kto widzi u siebie objawy łysienia, zaczyna od samodzielnych prób poradzenia sobie z problemem. O ile brak włosów nie jest wynikiem nagłego wypadku czy oparzeń, zwykle pierwszym krokiem są domowe metody związane z pielęgnacją. Wówczas stosowane są zakupione w drogeriach szampony i odżywki, których zadaniem jest odtworzenie bujniejszego owłosienia. Na porost włosów polecane są także różnorodne preparaty w ampułkach, maski, wcierki, peelingi. Wiele osób radzi sobie z łysieniem i zakolami, tuszując braki owłosienia poprzez odpowiednią stylizację fryzury. Metoda ta nie likwiduje jednak problemu – może jedynie zamaskować widoczne jego objawy.

Wizyta w gabinecie

W przypadku poważnych problemów z utratą włosów niezbędne będzie odwiedzenie specjalisty. Osoby dotknięte łysieniem mogą szukać pomocy u trychologa lub dermatologa. Podstawowym zadaniem lekarza jest odszukanie przyczyn, a dopiero później udzielenie porad w kwestii eliminacji problemu. W zależności od tego, co wywołało łysienie, specjalista może zalecić np. leczenie hormonalne, zmianę diety, ograniczenie stresu. Pacjenci, chcący poprawić stan swojego owłosienia, mają możliwość skorzystania z profesjonalnych zabiegów. Wiele osób decyduje się m.in. na mezoterapię igłową, specjalistyczne masaże, laseroterapię. Często jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem jest transplantacja włosów Warszawa. Dzięki przeszczepowi wiele osób może na nowo poczuć się dobrze, bez ciągłego dyskomfortu i kompleksów.

Wszczepianie włosów Warszawa – sposób na łysienie

Z każdym rokiem przybywa pacjentów, którzy poddają się przeszczepowi włosów w Warszawie. Główną przyczyną są oczywiście efekty zabiegu, który wyróżnia się dużą skutecznością i bezpieczeństwem. Transplantacja włosów Warszawa to dość prosty i bezbolesny, ale wymagający precyzji zabieg. Jeśli odtworzenie fryzury dotyczy niewielkiego obszaru skóry głowy, wówczas całość trwa nie dłużej niż godzinę. W innym wypadku potrzeba nieco więcej czasu. Wszczepianie włosów warszawa polecane jest pacjentom z łysieniem plackowatym, androgenowym i pourazowym. Z zabiegu korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.