Dlaczego warto przyrządzić śliwki w occie winnym?

Osoby śledzące kulinarne trendy mogą zaobserwować, że w ostatnich latach powstała prawdziwa moda na wegetarianizm czy unikanie glutenu. Ludzie nie tylko zaczęli fascynować się azjatycką kuchnią, ale również coraz częściej chcą sprawdzić swoich sił w potrawach śródziemnomorskich. Oczywiście warto regularnie poszerzać swoje kulinarne horyzonty, jednak nie można zapomnieć o tradycyjnych smakach, do których należy zaliczyć śliwki w occie winnym.

Dlaczego śliwki w occie winnym cieszą się taką popularnością?

Nie wszyscy oczywiście mają świadomość, że śliwki w occie winnym obok dżemów, kompotów i konfitur należą do najpyszniejszych owocowych przetworów, które są przygotowywane od dekad zarówno przez polskie babcie, jak i mamy. Oczywiście warto także wiedzieć, że częste występowanie wspomnianych potraw w polskich spiżarkach w zdecydowanej większości przypadków wynika z ogromnej dostępności śliwek w Polsce. Ponadto trzeba podkreślić, że przygotowanie tego smakołyku nie tylko nie będzie trudne, ale również czasochłonne. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem wyręczenie babci albo mamy i zaopatrzenie rodziny w pyszne śliwki w occie winnym.

Zdrowa przekąska

Warto wiedzieć, że do przygotowania śliwek w occie winnym można wykorzystać praktycznie każdą odmianę śliwek. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą jednak węgierki. Nie wszystkie osoby mają świadomość, że te bardzo małe owoce o skórce w kolorze granatowo-fioletowym przywędrowały do Polski z Węgier, ponadto nie tylko są zdrowe, ale również pyszne. Owoce są również źródłem bardzo dużej liczby witamin (A, B, C, E) czy minerałów (magnez, potas, żelazo, wapń, fosfor). Ponadto nie tylko działają jako antyoksydanty, ale również mają zbawiennie oddziaływanie na trawienie, rekomendowane jest ich spożywanie w przypadku występowania problemów gastrycznych.

Polecane jest zaopatrzenie się wcześniej w kilka kilogramów tego owocu, a następnie przystąpienie do marynowania, by była możliwość cieszenia się nim całą zimę. Dodatkowo osoby, których celem jest przyrządzenie śliwek w occie winnym z dodatkami, muszą również dokonać zakupu cukru, czerwonego wina, octu winnego, płatków migdałów czy czerwonego wina. Oczywiście proporcje poszczególnych składników będą uzależnione od preferencji smakowych.

Warto wiedzieć, że idealne śliwki w occie winnym przygotowuje się z 1 kg cukru, 3 kg śliwek, 200 ml octu oraz butelki czerwonego wina.