Jak korzystać z kalkulatora kalorii?

Idealna waga jest marzeniem wielu osób. Tak ciężko jest powstrzymać się od zjedzenia słodyczy lub fast fooda, które przecież są pyszne. Utrzymanie prawidłowej wagi wymaga jednak kontrolowania ilości spożywanych kalorii. Jak sprawdzić, ile kalorii potrzebujemy? Idealnym rozwiązaniem jest kalkulator kalorii.

Co to jest kalkulator kalorii?

W Internecie dostępne są darmowe narzędzia, przy pomocy których możemy obliczyć ilość kalorii w danym produkcie czy posiłku oraz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

W kalkulatorze kalorii należy wpisać niezbędne informacje i w kilka sekund możemy sprawdzić, jak kaloryczny jest dany posiłek lub ile kalorii w ciągu dnia powinniśmy spożyć, aby organizm prawidłowo funkcjonował. Niektóre kalkulatory pozwalają także obliczyć zawartość mikro- i makroskładników w produkcie czy posiłku, dzięki czemu możemy kontrolować ilość spożywanych witamin, węglowodanów czy białek.

Jakie informacje są niezbędne podczas korzystania z kalkulatora kalorii?

Obliczenie zapotrzebowania kalorycznego wymaga podania kilku informacji. Im więcej tych informacji jest wymaganych, tym wynik będzie bardziej precyzyjny.

Na zapotrzebowanie kaloryczne wpływ ma przede wszystkim wzrost i waga ciała danej osoby. Istotną rolę odgrywa także płeć oraz wiek. Nie możemy zapomnieć również o aktywności fizycznej, która warunkuje ilość energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania.

Kto powinien korzystać z kalkulatora kalorii?

Kalkulator kalorii jest praktycznie dla każdego. Jeśli chcemy utrzymać prawidłową wagę, chcemy schudnąć lub przytyć powinniśmy kontrolować ilość spożywanych kalorii. Przy pomocy kalkulatora możemy przygotować i skomponować pożywne posiłki, które dostarczą nam wymaganą ilość energii, witamin i składników mineralnych.

Dużą zaletą kalkulatora jest łatwość jego użycia. Wystarczy wpisać kilka informacji i wynik otrzymujemy w kilka sekund. Pożywna dieta i zbilansowane posiłki sprawią, że poczujemy się lepiej, poprawi się nasz metabolizm i będziemy mogli kontrolować swoje ciało.