Mezoterapia osoczem – jakie daje efekty

Starzenie się skóry to całkowicie naturalny proces, który u jednych zaczyna się wcześniej, a u innych nieco później, ale nie można mu całkowicie zapobiec. Na szczęście dzięki medycynie estetycznej można go bardzo skutecznie spowalniać. Dostępnych jest wiele mniej i bardziej inwazyjnych zabiegów, które przynoszą bardzo dobre efekty.

Zabieg, który wykorzystuje krew pacjenta

Jednym z takich coraz bardziej popularnych zabiegów odmładzających jest mezoterapia osoczem. Jej zdecydowaną zaletą jest to, że jako czynnik aktywny wykorzystuje się krew pacjenta, dzięki temu skutecznie unika się wszelkich nietolerancji i reakcji alergicznych, które mogą się przydarzyć przy zastosowaniu preparatów i substancji otrzymywanych inną drogą, np. chemiczną.

Mezoterapia osoczem polega na pobraniu z krwi pacjenta płytek krwi w niewielkiej ilości osocza i następnie wstrzyknięciu ich w przeznaczone do zabiegu miejsca. Dzięki temu jest to zabieg bardzo mało inwazyjny, bezpieczny, ale przynoszący widoczne i trwałe efekty. Płytki krwi z osoczem pobudzają procesy regeneracji tkanek i fibroblastów, co sprzyja intensywniejszej produkcji kolagenu.

Jakie efekty daje zabieg z osoczem?

Jego działanie jest bardzo skuteczne, ponieważ czynniki aktywne z osocza wnikają znacznie głębiej niż w przypadku innych zabiegów, dzięki temu skóra ulega szybkiej regeneracji, co widoczne jest gołym okiem. Przede wszystkim pobudzona jest produkcja kolagenu, który jest głównym składnikiem skóry odpowiedzialnym za jej jędrność, sprężystość i nawilżenie.

Mezoterapia osoczem poprawia się jakość i wygląd skóry, dzięki czemu nie tylko zapobiega skutkom upływu czasu, ale także naprawia to, co już niekorzystnego w niej się zadziało. Skóra staje się jędrniejsza, lepiej nawilżona, a zmarszczki znacznie mniej widoczne.

Kto powinien skorzystać z zabiegu mezoterapii osoczem?

Z zabiegu powinny skorzystać osoby, których skóra nosi widoczne objawy starzenia się takie jak wiotka i cienka skóra, zmarszczki, plamy barwnikowe, szerokie pory, a nawet blizny i rozstępy. Stosuje się ją równie w przypadku łysienia.

Mezoterapię osoczem przeprowadza się na twarzy, szyi, dekolcie, głowie, a także na dłoniach, na których bardzo często najwcześniej widoczny jest upływ czasu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Elektronika.mcc.pl.