Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych

Każdy kto zmagał się z dość obfitym trądzikiem wie, jak ciężko uporać się z bliznami po nim. Nawet jeśli zupełnie wyeliminowaliśmy problem trądziku to blizny po nim zdobią naszą twarz przez co wydaje się starsza i mniej promienna. Preparaty dostępne na rynku w formie kremów i żeli nie poradzą sobie z głębokimi bliznami. Z pomocą przychodzi nam laser.

Usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera

Dermabrazja laserowa to zupełnie nowa technologia, która umożliwia nam usunięcie blizn potrądzikowych w bardzo krótkim czasie. Już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć spłycenie blizn potrądzikowych, dzięki czemu stają się zdecydowanie mniej widoczne.

Laser frakcyjny jest stosunkowo nową metodą usuwania blizn. Różni się przede wszystkim szybszą skutecznością i bardziej zadowalającymi efektami w zdecydowanie krótszym czasie jak do tej pory używany w kosmetyce estetycznej laser.

Dermabrazja laserowa dla kogo?

Nie tylko osoby posiadające głębokie blizny potrądzikowe mogą skorzystać z tej technologii. Usuwanie blizn to zdecydowana większość zabiegów wykonywana laserem frakcyjnym, jednak nadaje się on również do niwelowania innych uciążliwych oznak starzenia się naszej skóry.

Dzięki laserowi frakcyjnemu możemy spłycić zmarszczki, znacznie odmłodzić nasz wygląd i zniwelować wszelakie oznaki starzenia naszej skóry. Kiedy kremy i drogie preparaty nie przynoszą pożądanych efektów, a nasza skóra nadal jest pozbawiona blasku i promiennego, zdrowego wyglądu to wybór takiej alternatywy jak dermabrazja laserowa jest idealny. Zyskamy bardzo dobre efekty w naprawdę krótkim czasie bez konieczności wydawania pieniędzy na drogie preparaty nie przynoszące znaczącej poprawy.

Jakie zalety daje zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego

Przede wszystkim laser poprawia teksturę skóry, eliminując wszelkie drobne blizny czy uszkodzenia mechaniczne skóry. Poprawia również jej koloryt, dzięki czemu skóra staje się promienna i wygląda na zdrową. Usuwanie blizn jest zbawieniem dla ludzi po przebytym trądziku.

Z wiekiem poziom wody i kolagenu w skórze zdecydowanie zanika co daje nam wygląd bardzo zmęczonej życiem skóry. Po wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym już po pierwszym zastosowaniu zobaczymy znaczną i widoczną poprawę. Tekstura skóry po samym zabiegu nie jest finalnym efektem, bo poprawia się do kilku tygodni od wykonywania zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki