Jak profesjonalnie dbać o piękno swoich dłoni

Często mówi się o tym, że zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Dla wielu osób dłonie są pierwszym elementem ciała człowieka, na które zwracają uwagę przy pierwszym spotkaniu. Zadbane dłonie są bardzo ważne dla przedstawicieli mnóstwa zawodów. Wiele kobiet uczy się zatem jak profesjonalnie o nie dbać, albo korzysta z oferty specjalistycznych miejsc, takich jak na przykład medicaspa.pl (pełna oferta na stronie https://medicaspa.pl).

Od czego zacząć profesjonalną pielęgnację dłoni

Tak naprawdę piękny manicure to dopiero kropka nad i. O dłonie warto dbać holistycznie, a zatem zajmować się nie tylko samymi paznokciami, ale również skórą dłoni, która narażona jest na różnego rodzaju szkodliwe czynniki. Nie wszystkie panie wykonują bowiem prace domowe w rękawiczkach, część kobiet pracuje również w szkodliwych warunkach, lub wykonuje pracę fizyczną, która odbija się na kondycji skóry ich dłoni.

Wszystkie zabiegi warto zatem rozpoczynać od gruntownego peelingu, który najlepiej poradzi sobie z łuszczącą się i suchą skórą dłoni. Trzeba usunąć ją w łagodny sposób, bo przecież skóra na dłoniach jest naprawdę delikatna i cienka, często skłonna do podrażnień czy przesuszenia.

Zabiegi regeneracyjne

Po dobrym peelingu dłoni, kolejnym krokiem będą zabiegi regeneracyjne. Można wykonywać je w domu, na przykład kupując w drogerii specjalne maski w formie rękawiczek, które zakłada się do spania na całą noc. Od czasu do czasu warto jednak wybrać się do profesjonalistów, którzy o dłonie zadbają jeszcze lepiej.

W miejscach takich jak na przykład nowoczesne SPA, można skorzystać również z zabiegów odmładzających na dłonie, dzięki którym uda się zniwelować przebarwienia, które zwykle szpecą dłonie i dodają im lat. Wiele tego typu zabiegów jest opartych na rozjaśniającym działaniu kwasów.

Manicure czyli zadbane paznokcie

Ostatni krok to zadbane paznokcie. Ostatnimi czasy wiele kobiet decyduje się na przykład na manicure japoński, który ma podkreślać zadbaną i wypielęgnowane płytkę paznokcia, bez nakładania kolorowego lakieru. To dobre rozwiązanie dla kobiet ceniących naturalny wygląd dłoni, albo tych pań, które nie mogą mieć w pracy pomalowanych paznokci. Oczywiście wciąż popularny jest również manicure hybrydowy, który jest wygodny, bo trwały nawet przez kilka tygodni.

Nie straszne mu żadne prace domowe, a dłonie dzięki niemu wyglądają elegancko. Kompleksowe dbanie o swoje dłonie to gwarancja, że kobieta w każdej sytuacji będzie czuła się pewnie i nie będzie musiała ukrywać zaniedbanych rąk w kieszeniach.