Odpowiednie przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Już chyba każdy słyszał o depilacji laserowej, która szturmem wkroczyła do salonów kosmetycznych w Polsce (np. depilacja laserowa warszawa). Ta niezwykle efektywna metoda ma rzesze fanów, którzy wychwalają jej zalety wszem wobec. Nie ma się co dziwić- już kilka zabiegów depilacji laserowej daje spektakularne efekty-gładkie ciało.

Jak poprawnie przygotować się do depilacji laserowej warszawa

By czerpać same korzyści z zabiegu depilacji laserowej, należy się do niej odpowiednio przygotować. Większość przydanych informacji znajdziemy na stronach salonów kosmetycznych w poszczególnych miejscach lub po prostu w Internecie, wpisując odpowiednią frazę (np. depilacja laserowa warszawa). Zapoznanie się ze wszystkimi wytycznymi sprawi, że zabieg będzie miał same zalety.

Jeżeli nadal czujemy wątpliwości co do wykonania zabiegu depilacji laserowej, można także umówić się na rozmowę z fachowcem, który będzie ją nam wykonywał. Ze względu na to, że zabieg niesie ze sobą małe ryzyko wystąpienia powikłań, warto najpierw rozwiać swoje obawy.

Jedną z najważniejszych zasad, o których trzeba pamiętać, jest to, że przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej warszawa, nie wolno podrażniać skóry. Tak więc na pewien czas trzeba pożegnać się z depilatorami elektrycznymi, woskiem lub nawet niepozornym, gruboziarnistym peelingiem.

Nie wolno też przed zabiegiem korzystać z solarium. Partie ciała, które chcemy wydepilować, nie mogą mieć również świeżych skaleczeń czy innych zmian skórnych. Nie wykonuje się zabiegu na uszkodzoną skórę, czy w przypadku wystąpienia np. jakiejś alergii skórnej. Jeżeli wiemy, że mamy bardzo niski próg bólu, wówczas przed zabiegiem depilacji laserowej można poprosić o zastosowanie odpowiedniej maści znieczulającej (zastosowanie na naświetlane partie skóry).

Czynniki niesprzyjające zabiegom laserowym

Depilacja laserowa warszawa nie może być przeprowadzana w przypadku występowania takich chorób jak np. łuszczyca, bielactwo, czy nawet opryszczka. Odradzana jest także u tych, którzy mają wysoką nadwrażliwość skóry na światło, związaną np. z zażywaniem tzw. leków światłouczulających. Do tej grupy leków zaliczane są retinoidy czy tetracykliny.

Przeciwwskazaniem jest także depilacja laserowa u kobiet w ciąży czy u osób ze skłonnością do pojawiania się przebarwień skórnych. Aby uniknąć podrażnień po zabiegu, należy też powstrzymać się od stosowania kosmetyków, które w swoim składzie mają retinolem czy kwasy owocowe, niewskazane są także kremy zawierające w składzie witaminą C.