Wstawianie koron protetycznych w obrębie Chorzowa

Korony protetyczne, zwane niekiedy również koronkami, to specjalne uzupełnienia, które mają za zadanie przykryć uszkodzony ząb, wzmacniając go i chroniąc przed czynnikami pochodzącymi z zewnątrz. Ponadto odpowiednio założona korona może w znaczący sposób przyczynić się do poprawy wyglądu chorego zęba, a także bezpośrednio wpłynąć na jego kształt. Korony stosuje się przede wszystkim u tych pacjentów, których zęby są na tyle zniszczone, że przeprowadzenie bardziej inwazyjnego leczenia mija się z celem.

Zastosowanie koron zębowych


Wśród najczęstszych powodów zakładania koron protetycznych można wymienić między innymi: próchnicę, stan po przebytym leczeniu kanałowym, formę rekonstrukcji zgryzu oraz wszelkiego rodzaju pozostałe sytuacje, w których trzeba zastąpić duże wypełnienia. Poza tym używane są one też w stomatologii estetycznej, na przykład w celu usunięcia widocznych przebarwień. Można je również zakładać pod mosty, zalecane do wypełnienia szpar po całych zębach.

Właściwości koron porcelanowych i koron ceramicznych


W celu wypełnienia powstałych luk bądź też wyleczenia zdrowego jeszcze zęba, stosuje się przede wszystkim cztery typy podstawowych koron protetycznych. Wśród nich znajdują się: korony porcelanowe, korony ceramiczne, metalowe oraz cyrkonowe. Korony porcelanowe są obecnie stosowane najczęściej. Zaleca się ich wstawianie zarówno w celach odratowania zęba z próchnicą, jak i w trakcie leczenia ortodontycznego wad zgryzu. Korony ceramiczne wykorzystuje się zazwyczaj do wypełniania zębów przednich, ponieważ, podobnie jak ich porcelanowe odpowiedniki, świetnie imitują naturalny kolor kości zębowej. Dorównują one koronom porcelanowym również w kwestii trwałości.

Inne typy koron protetycznych: korony metalowe i cyrkonowe


Korony metalowe, choć bardzo stabilne, nie są dziś zbyt często stosowane ze względu na ich mało estetyczny wygląd. Z kolei koronki cyrkonowe mogą z powodzeniem zastąpić korony porcelanowe, jak i ceramiczne, nie tylko ze względu na swój naturalny odcień, ale i solidną konstrukcję z wysokiej jakości materiału.

Zabieg zakładania koron Chorzów


W poszukiwaniach specjalistycznego gabinetu, w którym zostanie przeprowadzony zabieg wstawienia koron, warto wspomóc się Internetem. Mieszkając w pobliżu Chorzowa, nie zaszkodzi więc wpisać frazy „korony Chorzów”. Decydując się na założenie korony Chorzów oferuje mnóstwo profesjonalnych poradni stomatologicznych, z których można skorzystać w każdym momencie. Aby korona, zakładana na stałe, przetrwała długie lata, należy zwrócić się po pomoc do najlepszych specjalistów w dziedzinie stomatologii.

Źródło artykułu: https://dental-team.pl/uslugi/protetyka/