Liposukcja laserowa – kto może się jej poddać?

Modelowanie ciała przy pomocy medycyny staje się coraz popularniejsze, dlatego też od kilku lat jednym z najpowszechniejszych zabiegów jest liposukcja laserowa (inaczej lipoliza).

Liposukcja Katowice

Kiedy w grę wchodzi liposukcja laserowa Katowice wyznaczają co do niej różne zasady, na przykład określa się tu dla kogo przeznaczone są tego rodzaju zabiegi. I tak, może się im poddać osoba, która:
– jest w ogólnie dobrym stanie zdrowia,
– jest aktywna fizycznie,
– ma masę ciała nieznacznie przekraczającą idealną wagę,
– posiada jedno (albo więcej) skupisko zbędnej tkanki tłuszczowej, ale takie które zdaje się nie zmieniać swej objętości mimo ćwiczeń fizycznych i stosowania diety,
– nie lubi swoich grubszych parti ciała i ma pełną motywację do ich usunięcia zabiegowego,
– nie ma wiele czasu na długi pooperacyjny powrót do codziennej aktywności po liposukcji,
– wymaga poprawy jędrności swojej skóry aby zwalczyć cellulit,
– przebyła już zabiegi liposukcji klasycznej, po której wystąpiły objawy obwisłej i nierównej skóry.
Widać wyraźnie, że kiedy w grę wchodzi liposukcja Katowice biorą sprawę naprawdę poważnie i dbają o dobrostan pacjentów.

Na czym polega zabieg lipolizy?

Po pierwsze warto zaznaczyć, że trwa on mniej więcej 45-60 minut: oczywiście zależy to od obszaru jaki jest poddawany zabiegowi. Cała procedura opiera się na pomocy specjalnej maszyny i bardzo cienkich światłowodów, które wprowadzane są za pomocą specjalnych kaniul (o średnicy 1 mm). Wszystko to sprawia, że liposukcja laserowa jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów. Całość nie wymaga nawet znieczulenia ogólnego, a jedynie miejscowego. W wyniku interakcji wiązki laserowej z tkanką wytwarza się ciepło, które redukuje oczywiście nadmiar tkanki tłuszczowej, ale też poprawia elastyczność, teksturę i sprężystość skóry. Duża energia lasera sprawia, że tego typu modelowanie sylwetki wiąże się z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji (1-2 dni) i małym prawdopodobieństwem powikłań. Po zakończeniu, każda liposukcja laserowa Katowice wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad, by efekty zabiegu mogły się utrzymać. Ważne jest więc noszenie specjalnie do tego celu przeznaczonej odzieży uciskowej (od jednego do sześciu tygodni), a także stosowanie kuracji antybiotykowej. Czasami potrzebne są również masaże, a po 10 dniach od procedury zabieg endermologii. Wszystkie osoby, które poszukują metody na ukształtowanie i wymodelowanie własnej sylwetki powinny zdecydować się na liposukcję laserową gdyż jest ona nowoczesna, bezpieczna i daje naprawdę widoczne efekty. Oczywiście decyzję warto podjąć po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Więcej na stronie kliniki http://www.lipoline.pl/