Zabiegi kosmetyczne dla skóry trądzikowej

Bez względu na to, jak powszechny jest trądzik, może wywoływać uczucie depresji, frustracji i zażenowania, zakłócając nasze życie społeczne i wpływając na karierę i relacje. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby, które pomagają osobom cierpiącym na trądzik odzyskać pewność siebie. Oto, jak zabiegi kosmetyczne na trądzik mogą pomóc.

Peelingi chemiczne

Te zabiegi łagodzą trądzik i redukują zmarszczki i przebarwienia. Dla osób zmagających się z brakiem czasu, zabieg peelingu chemicznego to szybki i popularny sposób na wygładzenie powierzchni skóry. Te zabiegi kosmetyczne są często oferowane przez salony kosmetyczne. Najpopularniejszym rodzajem peelingu na trądzik jest powierzchowny zabieg na twarz zawierający pewien rodzaj hydroksykwasu, np. kwas glikolowy czy salicylowy. Te chemiczne peelingi pomagają złuszczać skórę, rozpuszczając nagromadzone sebum, odblokowując pory i pomagając pozbyć się martwych komórek skóry.

Po zabiegu peelingu chemicznego, który może trwać tylko 30 minut, można rozpocząć dzień z większą pewnością siebie dzięki jasnej, świeżej i gładkiej skórze. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, eksperci od pielęgnacji skóry sugerują, że peelingi chemiczne należy wykonywać w połączeniu z innymi terapiami przeciwtrądzikowymi, takimi jak dostępne bez recepty środki przeciwtrądzikowe zawierające nadtlenek benzoilu lub przepisane leki przeciwtrądzikowe.

Zabiegi laserowe

Laserowe leczenie trądziku zyskuje na popularności jako sposób na zmniejszenie zarówno ognisk wyprysków, jak i blizn potrądzikowych. Zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera polegają na użyciu skoncentrowanych impulsów światła, które celują w określone obszary w skórze, aby pomóc usunąć trądzik i stymulować wzrost nowych komórek skóry. Chociaż obecne zabiegi laserowe na trądzik zazwyczaj nie usuwają go całkowicie, wiele zabiegów kosmetycznych może znacznie zmniejszyć stan zapalny i blizny.

Podobnie jak w przypadku peelingu chemicznego, pacjenci powinni stosować inne metody leczenia trądziku zalecane przez dermatologów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Wyniki będą się różnić, ale niektórzy pacjenci zauważą znaczną poprawę stanu skóry i pewności siebie w ciągu kilku miesięcy.

Dermabrazja

Dermabrazja to kolejna powszechnie stosowana metoda leczenia trądziku i ogólnego oczyszczania skóry. Ten zabieg kosmetyczny jest najbardziej skuteczny w zmniejszaniu blizn potrądzikowych pozostałych po wcześniejszych wypryskach. Podczas tego procesu specjalista używa gruboziarnistego materiału, aby delikatnie zeskrobać martwe komórki skóry, i pobudzić wzrost nowych komórek skóry. Przy odpowiedniej pielęgnacji, po około 5-8 dniach od zabiegu, nowa skóra zacznie się pojawiać. Większość pacjentów zauważy jaśniejszą, gładszą skórę w ciągu 6-8 tygodni lub mniej.