Ustroń czyli miasteczko idealne na weekendowy wypad

Ustroń to miasteczko położone w Beskidzie Śląskim, które jest wręcz idealny na krótkim weekendowy wypad z rodziną lub przyjaciółmi. Gdy mieszkańcy województwa małopolskiego zwykle wybierają Tatry, mieszkańcy Śląska częściej odwiedzają Beskid, który również oferuje piękne widoki oraz zachęca do odwiedzin, urzekając wyjątkowym klimatem.

Ustroń noclegi

Ustroń czy leżąca nieopodal Wisła, to miejscowości turystyczne bardzo popularne wśród mieszkańców Śląska. Kto ma ochotę wyrwać się na weekend z aglomeracji, aby spędzić aktywnie czas na szlaku albo w lesie,pojeździć na rowerze lub pójść na pieszą wędrówkę, najczęściej wybiera właśnie Ustroń. Samo miasteczko ma naprawdę bardzo przyjemny klimat, sporo w nim miłych kawiarni i lodziarni, cukierni oraz restauracji. Ceny nie są wygórowane, to zatem popularna destynacja wśród rodzin z małymi dziećmi, ale też wśród osób starszych. Dlatego właśnie noclegi w Ustroniu są tak często poszukiwane, a jeżeli chciałoby się je zarezerwować w najbardziej popularnych okresach w roku, trzeba pomyśleć o tym zdecydowanie dużo wcześniej.

Noclegi Ustroń – o ile wcześniej rezerwować

Noclegi w Ustroniu na tak popularne okresy w roku jak na przykład majówka, weekendy wakacyjne czy Sylwester, trzeba rezerwować z naprawdę bardzo dużą wyprzedzeniem. Chociaż baza noclegowa w Ustroniu jest naprawdę bardzo dobrze zorganizowana, można znaleźć tam zarówno nowoczesne wille z apartamentami, ogromne hotele nastawione na obsługiwanie dużych grup turystów, czy po prostu kwatery prywatne, w popularnych okresach w roku miejsc jest jak na lekarstwo. Kto zatem już teraz myśli o majówce w Ustroniu, zdecydowanie powinien zająć się zarezerwowaniem noclegu.

Ustroń noclegi – na jak długo przyjechać

Na jak długo przyjechać do Ustronia? Wszystko zależy od charakteru takiego wyjazdu. W okolicy nie brakuje bardzo pięknych szlaków i tras turystycznych, jeżeli zatem ktoś chce wybrać się w góry, spokojnie może spędzić w Ustroniu nawet tydzień. Jeżeli jednak kogoś interesuje wypad bardziej rekreacyjny, tylko po to, by chłonąć sympatyczną atmosferę miasteczka, w Ustroniu wystarczy spędzić 2 lub 3 dni.

Noclegi Ustroń – co warto zobaczyć

Ustroń to niewielkie miasteczko, jednak czas można zorganizować sobie ciekawie, bo nie daleko leży Wisła, Szczyrk, Cieszyn oraz Bielsko-Biała. Warto wybrać się również do tych miasteczek, bo każdy z nich jest naprawdę bardzo atrakcyjne i ma swój niepowtarzalny klimat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.dreamapart.pl/ustron-noclegi/