Modele torebek damskich, które warto znać

Współczesna moda damska oferuje naprawdę bardzo szeroki wybór pięknych ubrań oraz dodatków. Wśród galanterii skórzanej funkcjonuje co najmniej kilka ciekawych określeń i nazw modeli torebek, które po prostu warto znać.

Torebki damskie listonoszki

Listonoszki damskie to torebki o różnych rozmiarach, które nosi się przewieszone na boku, ponieważ mają dołączony bardzo długi pasek. Dzięki takiemu rozwiązaniu listonoszki damskie są niezwykle wygodne, bo zupełnie nie zajmują dłoni, wygodnie spoczywają sobie przewieszone na ukos przez ciało. Modne listonoszki wzięły swoją nazwę od torebek, w których listonosze noszą listy oraz przesyłki, przy czym te dedykowane dla kobiet, czyli torebki damskie listonoszki na codzień, mają dużo mniejszy rozmiar. Produkuje się je z różnych rodzajów skór, zarówno ze skóry licowej, jak też z zamszu. W tym sezonie modne listonoszki są dodatkowo ozdobione frędzlami, nawiązując w ten sposób do popularnego stylu rodem z dzikiego zachodu.

Kopertówka

Kopertówka to niewielkich rozmiarów wieczorowa torebka, która nie posiada paska, a zatem należy trzymać w ręce, albo nosić właśnie pod pachą. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej jedną kopertówkę, bo to torebka idealna na wyjścia typu przyjęcie weselne, impreza firmowa czy Sylwester. Kopertówki bardzo często są pięknie zdobione na przykład koralikami, a na wiosnę i lato w sklepach pojawiają się modne kopertówki wykonane na przykład z tkaniny albo trawy morskiej.

Shopper bag

Shopper bag to torebka, która ma stosunkowo duży rozmiar i najczęściej jest zapinana tylko i wyłącznie na jeden klips, a zatem można pomieścić w niej naprawdę bardzo dużo rzeczy. To zatem torebka idealna na przykład na zakupy, albo po prostu do pracy, bo bez problemu można w niej transportować laptopa czy dokumenty służbowe. Ten model torebek stał się tak bardzo popularny dzięki modnym sieciówkom, już od kilku lat pojawiają się w kolekcjach zarówno wiosennych i letnich, jak też jesiennych i zimowych. Jeżeli kobieta zobaczy swoją szafę właśnie w te trzy modele torebek, będzie miała tak naprawdę dodatki do praktycznie każdej stylizacji, na każdą okazję. Chociaż kobiety uwielbiają mieć w szafie mnóstwo torebek, czasami wystarczą trzy uniwersalne modele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://ladysu.pl/pl/c/Listonoszki/20