Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wybór pierścionka zaręczynowego nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Mężczyzna powinien uwzględnić najbardziej istotne kwestie. Warto wiedzieć, że praktycznie wszystkim przedstawicielkom płci pięknej podoba się pierścionek z szafirem.

Poznaj swój budżet

Mężczyzna powinien w pierwszej kolejności dokładnie wiedzieć, jaki budżet chce przeznaczyć na pierścionek z szafirem. Rekomendowane jest przeanalizowanie ofert poszczególnych jubilerów. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo ciekawych pierścionków różnych renomowanych firm.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie dokonanie zakupu bezpośrednio u producenta. W ten prosty sposób mężczyzna będzie miał gwarancję jakości i atrakcyjniejszej ceny niż w sieciówkach.

Określenie stylu

Jak wiadomo zdecydowanie większe znaczenie od pierścionka ma deklaracja. Wspomniany przedmiot musi jednak trafić w gust przedstawicielki płci pięknej. Zalecane jest obserwowanie, jaką biżuterię nosi partnerka. Można w ten sposób poznać jej ulubiony kolor.

Mężczyzna dowie dowie się także czy kobieta gustuje w subtelnych dodatkach. bardzo dobrym rozwiązaniem jest także porozmawianie z jej mamą czy przyjaciółką. Rekomendowane jest zasięgnięcie informacji od kobiet na co dzień przebywających z partnerką.

Rozważenie liczby kamieni w pierścionku

Mężczyzna, który podjął decyzję o zakupie pierścionka zaręczynowego powinien dokładnie określić, jaka forma najbardziej będzie go interesowała. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że może to bardzo pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Zdecydowana większość panów wybiera pierścionek z jednym kamieniem głównym. Obecnie salony jubilerskie mają w swoich ofertach pierścionki z kamieniami o różnych wielkościach.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że forma korony będzie miała bardzo duże znaczenie na to, jak dokładnie kamień będzie prezentował na palcu przedstawicielki płci pięknej. Można również podjąć decyzję o zakupie pierścionka z trzema kamieniami. Przeważnie wtedy środkowy będzie największy. Rekomendowane jest zaopatrywanie się tylko i wyłącznie w sprawdzonych źródłach. Nie warto próbować oszczędzać na podejrzanych aukcjach internetowych.

Pierścionki z szafirem dostępne są w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.