Rodzaje odzieży używanej

W czasach, w których modne jest wszystko i każdy wybiera swój styl, wielu ludzi poszukuje inspiracji w secondhandach. Ich dużymi zaletami są niskie ceny, przekrój przez wszystkie rodzaje i style ubrań oraz prawdziwe perełki, które czasami można znaleźć przeglądając asortyment sklepu z odzieżą używaną.

Typy odzieży używanej

odzież używaną można podzielić na trzy podstawowe typy i właśnie takim podziałem kierują się hurtownie i dostawcy odzieży używanej przy ustalaniu cen towaru. Podział jest następujący:* odzież sortowana, która jest już przygotowana do sprzedaży i klient może sobie swobodnie zajrzeć do zawartości worków i wybrać interesujący go asortyment,* odzież niesortowana, która jest najmniej wdzięcznym rodzajem odzieży, ponieważ zawiera mieszankę różnych rodzajów odzieży i wymaga posortowania, * odzież outlet, która zawiera dawne kolekcje i produkty z wadami ze znanych sklepów oraz marek modowych.

Pochodzenie odzieży używanej

Odzież używana jest najczęściej odzieżą importowaną z krajów takich jak: Wielka Brytania, Szkocja, Stany Zjednoczone, Niemcy, Norwegia, Szwecja. Zapewnia to różnorodność oraz pozwala na dostęp do marek, które nie są dostępne w Polsce, dzięki czemu klienci z chęcią powracają do sklepu z odzieżą używaną. Odzież zazwyczaj pochodzi od producentów jako końcówki starych kolekcji lub serie z defektami lub ze zbiórek odzieży, kontenerów umieszczanych w luksusowych dzieleniach europejskich miast. Pozwala to na urozmaicenie towaru przy jednoczesnym stawianiu na jakość i ciekawe dla klientów towary.

Dostawcy odzieży używanej

Importer najczęściej współpracuje z dużymi hurtowniami i to właśnie one są dostawcami odzieży używanej. Takie podzielenie na gałęzie i stopniowe rozprowadzanie towaru rozpoczynając od importera,przez hurtownie do indywidualnych sprzedawców pozwala na większy wybór towaru, przed którym staje klient.Dostawcy muszą dbać o dobry jakościowo towar, bo tylko taki cieszy się powodzeniem i gwarantuje zyski. Dostawca poza towarem musi zapewniać również konkurencyjne ceny, ponieważ współzawodnictwo w branży odzieży używanej jest duże i łatwo o stratę stałego klienta. Musi on na bieżąco kontrolować rynek i szukać importerów o najlepszej ofercie pod względem jakościowym i ekonomicznym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora