Kiedy odwiedzać dentystę?

Wizyty u dentystów to w naszym kraju wciąż spory problem. Nie chodzi tu oczywiście o dostęp do pomocy lekarskiej, ale o podejście pacjentów. Mnóstwo osób zbyt rzadko odwiedza stomatologa, a niektórzy nie robią tego wcale. Kiedy warto udać się do specjalisty?

Ból i inne objawy

Dentysta konieczny jest zawsze, gdy pojawią się objawy nieprawidłowości. Nie należy czekać, aż stan się pogorszy, ale od razu, przy pierwszych symptomach, zapisać się na wizytę. Zaniepokoić powinien przede wszystkim każdy, nawet najmniejszy ból zębów, a także krwawienie, obrzęki, cieknąca ropa, nadwrażliwość. Warto wybrać dobry gabinet, jak np. Stomatologia Kuźmińscy Łódź.
Do dentysty należy także zgłosić się po zaobserwowaniu małej plamki czy po ukruszeniu zęba. Warto pamiętać, że niewielki ubytek można szybko naprawić, natomiast narastająca próchnica często kończy się wyrwaniem lub leczeniem kanałowym. Klinika Stomatologiczna Łódź przyjmuje również pacjentów po urazach czy wypadkach, wskutek których doszło do ułamania czy pęknięcia zęba.

Problem z nieświeżym oddechem

Choć ten wstydliwy problem bywa zupełnie bagatelizowany lub rozwiązywany za pomocą np. gum do żucia, warto zastanowić się nad jego źródłem. Klinika Stomatologiczna Łódź zwraca uwagę na eliminowanie przyczyn, a nie objawów. Warto pójść więc do dentysty, by dowiedzieć się, co powoduje nieprzyjemny zapach z ust. Często to stany zapalne, próchnica, grzybica i inne dolegliwości jamy ustnej, o których pacjent nie ma pojęcia. Kuźmińscy Stomatologia to miejsce, gdzie można wyleczyć wszystkie choroby skutkujące takimi objawami. W wielu wypadkach dentysta wskazuje również na nieprawidłowości w higienie jamy ustnej. Może też zasugerować inny powód nieświeżego oddechu, jak np. problemy z układem pokarmowym czy zatokami.

Ciąża

Wśród pacjentów, którzy pojawiają się w renomowanych klinikach, takich jak Kuźmińscy Stomatologia, są także ciężarne kobiety. Nie jest tajemnicą, że w czasie ciąży uzębienie ulega osłabieniu z uwagi na deficyt minerałów. Ważne zatem, aby zwracać szczególną uwagę na ten fakt i być pod stałą opieką nie tylko ginekologa i położnika, ale także stomatologa. Próchnica w ciąży to powszechny problem, lepiej więc zadbać o zdrowie.

Profilaktyka

Wizyty u dentysty powinny jednak mieć miejsce nie tylko po pojawieniu się problemu. Znacznie lepiej zapobiegać nieprawidłowościom niż je leczyć. Ważna jest zatem profilaktyka. Stomatologia Kuźmińscy Łódź zachęca pacjentów do regularnych kontroli stanu uzębienia. Wizyty takie powinny następować minimum 2 razy w roku. Warto również wykonywać zabiegi, które poprawiają wygląd jamy ustnej. Klinika Stomatologiczna Łódź oferuje m.in. skuteczne, profesjonalne wybielanie zębów i protetykę.