Lakiery termiczne – ciekawe pomysły!

Lakiery termiczne stają się prawdziwym hitem ostatniego czasu. Oryginalny efekt french, czyli ciemniejsze końcówki paznokci oraz jaśniejsza podstawa, a także jednolita barwa paznokcia w przypadku ochłodzenia albo ocieplenia dłoni, niezmiennie wywołują piorunujący efekt.

Prawdziwie mocny manicure

Standardowo w lakierach termicznych łączone są ze sobą dwie mocne, kontrastujące ze sobą barwy. Może to być czerń łączona z bielą, żółcią, pomarańcz z brązem. Pomysłów jest tutaj naprawdę wiele.

Rzecz jednak w tym, że takie stylizacje są bardzo wyraziste. Czasami jednak nie możemy aż tak wyróżniać się na pracy czy w uczelni. Innym razem podoba nam się ten wyjątkowy efekt, niemniej jednak raczej preferujemy bardziej klasyczne ozdoby. Co można zrobić, aby manicure lakierem termicznym delikatnie stonować nie psując jego świetnego efektu?

Pastelowe, delikatne albo jednokolorowe barwy

Przede wszystkim można się zastanowić nad lakierem łączącym w sobie nieco bardziej stonowane barwy. Przykładowo może to być pudrowy róż z bielą, malina przechodząca w łagodną czerwień, biel z beżem.

Ciekawą opcją jest również zastosowanie lakieru termicznego, który ma dwa odcienie tego samego koloru. Przykładowo może to być beż łączony z brązem albo przechodzące w siebie odcienie różu. Taki manicure ciągle będzie zaskakiwał, a już nie zdominuje tak całego wizerunku.

Lakier termiczny na jednym albo dwóch paznokciach

Tak samo, jak przy zwykłym manicure hybrydowym decydujemy się nieraz na ozdobienie jednego czy dwóch paznokci w jakiś inny sposób, np. innym kolorem czy wzorkiem, tak podobnie możemy postąpić i w tym przypadku.

Co dokładniej można uczynić? Otóż można np. tylko paznokieć palca serdecznego albo też serdecznego i kciuka pomalować lakierem termicznym, resztę paznokci zaś utrzymać w pasującym do lakieru termicznego kolorze.

Ciekawe dodatki

Oczywiście warto jeszcze zastanowić się nad przeróżnymi dodatkowymi akcesoriami. Szczególnie ciekawie prezentują się tutaj różne wzorki oraz dodatki w postaci perełek czy innych świecidełek.

Ciekawym pomysłem będzie także wykonanie stempelka, który będzie widoczny tylko na jednej barwie lakieru termicznego. Oczywiście wszystkie te pomysły można zrealizować zarówno na wszystkich, jak i właśnie na jednym – dwóch palcach.