Klinika flebologii

Laserowe usuwanie żylaków cieszy się już od pewnego czasu sporą popularnością. Wiele osób decyduje się na ten krótki zabieg, który pozwala szybko zapomnieć o problemach związanych z posiadaniem żylaków.

Kto zajmuje się usuwaniem żylaków?

Nie każda placówka medyczna oferuje usuwanie żylaków łódź. Ten zabieg powinien bowiem wykonywać flebolog, czyli specjalista od żył. Takich specjalistów posiada z całą pewnością każda Klinika flebologii Łódź. Zwykły szpital może nie mieć w swoim zespole specjalisty z tej dziedziny. Dlatego jeśli myślimy o laserowym usunięciu żylaków, to sprawdźmy w jakim miejscu możemy wykonać ten zabieg. Dowiedzmy się też czy osoba, która będzie nam go wykonywać posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Nie jest to zabieg trudny i długi, ale na pewno powinien on zostać wykonany przez profesjonalistę w tej dziedzinie.

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

W dzisiejszych czasach leczenie żył łódź jest szybkie i praktycznie bezbolesne. Lekarze posiadają specjalistyczny sprzęt i tak naprawdę po zabiegu nawet nie musimy przebywać w szpitalu. Wszystko trwa bardzo szybko i nie wiąże się praktycznie z żadnymi konsekwencjami.

Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, więc pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Flebolog sprawdza, które żylaki należy usunąć i je nakłuwa laserem. Czynność ta nie zajmuje wiele czasu i po zabiegu pacjent szybko wraca do całkowitej formy.

Czy trzeba przygotować się do usunięcia żylaków?

Do każdego zabiegu należy się w jakiś sposób przygotować. Z całą pewnością przed zabiegiem powinniśmy mieć wykonane badania, których wyniki podpowiedzą specjaliście co ma zrobić. Warto wcześniej dowiedzieć się jak wyglądają nasze żyły i ile żylaków tak naprawdę jest do usunięcia. Jeśli do zabiegu przygotujemy się dokładnie, to będzie on znacznie szybszy. Zapewne jeśli udamy się do kliniki flebologii, to zostaniemy skierowani na konkretne badania oraz wstępną rozmowę ze specjalistą. Wszystkiego dowiemy się na miejscu, a jeśli będziemy mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to nie bójmy się o tym mówić głośno. Lekarz z całą pewnością odpowie na wszystkie nasze pytania i dobrze nas przygotuje do zabiegu, którego celem jest usunięcie żylaków.