Gdzie zatrzymać się z dziećmi nad morzem?

Kiedy decydujemy się spędzić wakacje nad morzem z dziećmi, stajemy przed dużym dylematem – gdzie się z nimi zatrzymać na noc. Możliwości jest kilka, a każda z nich ma swoje wady i zalety.

Pole namiotowe

Wakacje nad morzem z dziećmi na polu namiotowym to może być świetna zabawa – dla dzieci nocleg pod namiotem sam w sobie jest przygodą, a przecież mogą mu towarzyszyć inne atrakcje – oglądanie wschodu słońca, wieczorne ogniska i pieczenie kiełbasek. Do tego trzeba pamiętać, że namiot łatwo zwinąć i wybrać się w inne miejsce, jeśli obecne przestanie nam odpowiadać.

Minusem pola namiotowego jest jednak brak wygody, jaką dają domki czy hotele. Trudno też wyobrazić sobie namiotowanie z maleńkimi dziećmi – już nie tylko niemowlętami, ale i kilkulatkami. Na polach namiotowych niestety trudno skryć się przed hałasem, który może dzieciom przeszkadzać, a gwałtowne ochłodzenia mogą wpłynąć na ich zdrowie.

Domki na wynajem

Domki na wynajem są bardzo wygodne, ponieważ rodzina może wynająć cały domek tylko dla siebie. Wówczas ani hałasy z zewnątrz, ani te generowane przez dzieci nie będą nikomu przeszkadzać. Do tego domki zwykle oferują pełną wygodę – własna łazienka i aneks kuchenny, często oddzielne pokoje do spania.

Niestety spędzenie wakacji nad morzem z dziećmi w domkach na wynajem także bywa problematyczne. Wiąże się to zwykle z kosztami i koniecznością najmu na dłuższy czas, co nie każdemu odpowiada.

Hotele i pensjonaty

Wybór hoteli lub pensjonatów jako miejsca noclegowego na wakacje nad morzem z dziećmi jest całkiem niezły, choć też zwykle wiąże się z wyższymi kosztami i nie mamy wpływu na to, czy osoby z sąsiednich pokojów zachowają ciszę nocną.

W tym przypadku jednak często można korzystać z dodatkowych udogodnień – śniadania wliczonego w cenę, czasem również innych posiłków, co oznacza brak konieczności zastanawiania się nad tym, co się zje i jak zmieni to koszty całej podróży. Czasem przy hotelach są też spa czy baseny, dzięki czemu rodzice również mogą lepiej odpocząć.