Na wesele można pojechać busem

Jak sprawnie i wygodnie przemieścić gości weselnych z kościoła czy USC do miejsca wesela? To pytanie zwykle pojawia się dość szybko przy planowaniu wesela. Podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Taksówka, autokar a może bus?

Ideałem jest ślub brany w tym samym miejscu, gdzie będzie wesele. Jednak najczęściej ceremonia ślubna celebrowana jest w USC lub kościele, a wesele odbywa się w restauracji czy sali weselnej. Obiekty zwykle dzieli odległość co najmniej kilku kilometrów. Trzeba więc wygodnie i sprawnie przewieść gości. Część gości na pewno pojedzie swoimi samochodami. Jednak większość chętnie skorzysta ze specjalnego transportu weselnego. Mogą to być zarówno taksówki, jak i specjalnie zamówione autokary czy busy na wesele. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Najekonomiczniejsze wydaje się zamówienie busa lub busów, w zależności od potrzeb.

Jak i kiedy zamówić bus na wesele

W przeciwieństwie do sali weselnej, którą zwykle trzeba zamawiać nawet kilka lat wcześniej, transportem trzeba się zająć miesiąc lub dwa przed ceremonią. Firm transportowych, które oferują Bus na wesele jest sporo, więc raczej nie powinno być problemu z rezerwacją. Poza tym goście zwykle już wtedy wiedzą, z jakiego transportu będą korzystać.Szukając transportu weselnego warto przejrzeć co najmniej kilka ofert różnych firm. Zwracamy uwagę nie tylko na cenę przewozu, ale także na jakość pojazdów i opinie klientów firm. Przy dylemacie autokar czy bus na wesele koniecznie trzeba sprawdzić, czy autokar zmieści się na ulicy, gdzie jest miejsce ceremonii ślubnej i czy będzie miał gdzie zaparkować.

Dodatkowe usługi

Zamawiając bus weselny warto się upewnić, czy firma ma w ofercie dodatkowe usługi. To przede wszystkim rozwiezienie gości do domów czy hoteli po imprezie oraz możliwość weselnego przystrojenia pojazdu.Jednak na cenę usługi będą wpływać przede wszystkim liczba pasażerów, stawka za kilometr lub za dzień i standard pojazdu.Planując rozwożenie gości po weselu, warto wcześniej dać firmie transportowej ich adresy. Dzięki temu kierowca będzie mógł zaplanować optymalną trasę, więc goście będą szybko i sprawnie dowiezieni na miejsce przeznaczenia.