Dieta ketogeniczna – jakie daje efekty

Coraz więcej osób dba o siebie i swoją formę. Częściej kontrolujemy to, co jemy i w jakich ilościach. Indywidualnie podchodzimy do rodzaju żywności, którą codziennie spożywamy. Do wyboru mamy dużo różnych diet, w tym dietę ketogeniczną. Ten sposób odżywiania się polega na wyeliminowaniu z jadłospisu węglowodanów i zastąpienie ich tłuszczami. Dieta ketogeniczna efekty to paradoksalnie redukcja tkanki tłuszczowej przy spożyciu większej ilości tłuszczy.

Dieta ketogeniczna – jak działa na organizm?

Najważniejszym założeniem tej diety jest to, żeby nie jeść węglowodanów, a także ograniczyć spożywanie cukrów, również tych zawartych w owocach i warzywach. Można powiedzieć, że dieta ketogeniczna opiera się głównie na jedzeniu posiłków zawierających tłuszcze. Dieta ketogeniczna efekty, jakie ze sobą niesie, mogą być zaskoczeniem. Spożywanie tylko tłuszczy powoduje, że w organizmie ludzkim nie odkłada się więcej tkanki tłuszczowej, wręcz odwrotnie, zostaje ona szybko zredukowana.

Jakie produkty najlepiej spożywać stosując dietę ketogeniczną?

Przede wszystkim powinny być to tłuszcze wysokiej jakości, zdrowe dla naszego organizmu. Najczęściej w diecie ketogennej spożywa się: ryby, tłuste mięso, oleje (oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej sezamowy, olej z awokado), masło, orzechy. Można również pozwolić sobie na pojedyncze owoce i warzywa np. awokado, brokuł, paprykę. Dieta ketogeniczna efekty są wtedy widoczne, kiedy ściśle przestrzegamy zaleconego jadłospisu. Jest to dieta restrykcyjna, wymagająca dużego zaangażowania w przygotowaniu odpowiednich posiłków.