Peeling medyczny w Warszawie

Zabiegi medyczne stają się z roku na rok coraz popularniejsze i powszechne. Większość z nas zaczyna dostrzegać, jak ważna jest medycyna estetyczna i zabiegi pozwalające na poprawę naszego wyglądu, a co za tym idzie – również naszego samopoczucia. Takim zabiegiem, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności jest peeling medyczny w Warszawie.

Co warto wiedzieć o peelingach medycznych? Czy warto zdecydować się na taki zabieg medycyny estetycznej?

Peeling medyczny nazywany jest często dermo-peelingiem. Jest to zabieg nieinwazyjny, ponieważ nie dochodzi podczas tego zabiegu do naruszenia ciągłości skóry. Z tego właśnie względu peeling medyczny w Warszawie może być wykonywany przez kosmetologów. Celem peelingu medycznego jest złuszczenie warstwy martwego naskórna i pobudzenie naszej skóry do regeneracji i odbudowy. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się substancje o potencjale złuszczającym. Bardzo dobre efekty w peelingu są uzyskiwane przy użyciu specjalnych kwasów. Można tutaj wykorzystać takie substancje chemiczne, jak na przykład: kwasy owocowe czyli alfa-hydroksykwasy, kwas witaminy A (czyli innymi słowy retinol), beta-hydroksykwasy, a także znany i popularny kwas migdałowy.

Peeling medyczny w Warszawie, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Peelingi mogą działać w rożnych warstwach naszej skóry, z tego właśnie względu wyróżniamy następujące rodzaj peelingów medycznych: peeling powierzchniowy, peeling głęboki oraz umiarkowany peeling średnio-głęboki. Jakie są wskazania do wykonywania tego typu zabiegu medycyny estetycznej? Przede wszystkim należy wspomnieć o potrzebie redukcji zmarszczek, profilaktyce anti-aging, czyli profilaktyce starzenia się naszej skóry, co więcej taki peeling medyczny może być wskazany w leczeniu trądziku, jednak to wymaga oczywiście konsultacji lekarza dermatologa, który daje nam zielone światło do wykonania tego typu zabiegu medycznego.

Jakie są jeszcze cechy charakteryzujące peeling medyczny?

Inne wskazania do tego zabiegu medycyny estetycznej, to między innymi: obecność zaskórników, borykanie się z problemem suchej, zrogowaciałej skóry, na którą nie działają tradycyjne substancje nawilżające, peeling może pomóc także w likwidacji blizn potrądzikowych, działa wspomagająco w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także uszkodzeń skóry powstałych na drodze działania promieniowania słonecznego. Co więcej, taki peeling medyczny jest zalecany w przypadku posiadania cery tłustej, łojotokowej, a także w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry.