Jak wybrać koczyki zarówno do długich, jak i krótkich włosów?

Idealnie dobrane kolczyki są uzupełnieniem stylizacji. Dopełniają wizerunku i sprawiają, że jest on kompletny i elegancki, a przede wszystkim pasuje do sytuacji, na którą są wybrane. Jak wybrać kolczyki zarówno do długich, jak i krótkich włosów?

Kolczyki do krótkich włosów

Krótkie włosy bardzo dobrze komponują się z koczykami, które są większe i bardziej charakterystyczne. Jest to propozycja dla pań odważniejszych, które z biżuterii chcą zrobić główny element stylizacji.

Długie kolczyki z kamieniami w srebrnej oprawie wyglądają świetnie zarówno do letniej sukienki, jak i stylizacji bardziej wieczorowej. Do letniej sukienki warto postawić na kamienie naturalne. Topaz będzie wyglądała zachwycająco w połączeniu z sukienką w kolorze białym, niebieskim czy pomarańczowym.

Kolczyki z kamieniami na wieczór warto wybrać bardziej szlachetne kamienie. Zielony szmaragd będzie komponował się z czarną suknią wieczorową, czerwoną czy w odcieniach niebieskiego. Kolczyki z kamieniami szmaragdu są idealnym wyborem dla rudych kobiet, których kolor włosów uwypukla piękny kolor kamienia.

Do krótkich włosów pasują również niewielkie, delikatne kolczyki z kamieniami. Są one idealne na bardziej formalne wyjścia, gdzie nie można pozwolić sobie na odrobinę swobody. W pracy kolczyki na sztyft będą idealne.

Kolczyki do długich włosów

Właścicielki dłuższych włosów nie mają już takiej swobody w doborze kolczyków, jak panie z krótkimi włosami.

Kobiety z włosami do linii brody powinny wybierać kolczyki, które również sięgają do brody. Sprawdzą się również kolczyki z kamieniami na sztyfcie, które są uniwersalnym wyborem.

Dłuższe włosy, które nie są spięte wymagają kolczyków, które są ruchome i nie są zbyt małe. Ruchome kolczyki będą falowały wraz z ruchami głowy, co sprawi, że nie znikną w gąszczu włosów. Błędem jest zakładanie wiszących, delikatnych kolczyków, które gubią się między rozpuszczonymi włosami, a stylizacja wygląda na niedopracowaną.

Długie włosy, które są związane można traktować, tak jak krótkie. Warto pamiętać, że krótkie kolczyki z kamieniami na sztyfcie są bardzo wszechstronne i pasują niemal do każdej fryzury. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się na co dzień i do kreacji na bardziej wyszukane okazje.

Kolczyki z tanzanitem dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.