Jak przygotować się do ciąży?

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. Warto przygotować się na niego właściwie, aby później móc skupić się na przeżywaniu tych niesamowitych chwil!

Wyprawka przyszłej mamy

O wyprawce porodowej do szpitala mówi się i pisze wiele, ale wciąż niewiele jest informacji na temat wyprawki dla kobiety, która planuje ciążę – w co warto się zaopatrzyć, podejmując decyzję o chęci posiadania dziecka? Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów? Przede wszystkim istotne jest, aby używane przez przyszłą mamę produkty w żaden sposób nie szkodziły maluszkowi. Wybieraj więc bezpieczne kosmetyki, na przykład specjalne lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży. To wcale nie taka oczywista sprawa, bowiem czasami lakier do paznokci w ciąży mogą być szkodliwe. Jeśli w tym miejscu zastanawiasz się, czy można malować paznokcie w ciąży, to spokojnie – można, ale tylko odpowiednimi, bezpiecznymi lakierami.

Być piękną w ciąży

Większość pań chce wyglądać i czuć się pięknie także, a może przede wszystkim będąc w ciąży. Nie ma się co oszukiwać – dobry wygląd wpływa też na nasze samopoczucie. Poza dbaniem o własny organizm od środka – poprzez odpowiednią dietę, suplementację czy odpowiednie ćwiczenia wzmacniające określone partie mięśni warto zadbać też o siebie. Ciąża to jednak dość długi okres i zabiegi upiększające wykonane przed jej rozpoczęciem nie zawsze wystarczą do jej zakończenia. Tak sytuacja wygląda np. z manicurem. Nasze paznokcie nieustannie rosną, więc nawet najlepszy manicure po czterech tygodniach zaczyna wyglądać nieestetycznie.

Zabiegi upiększające w ciąży

Przed ciążą warto więc zaopatrzyć się w lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży lub znaleźć salon kosmetyczny mający w swojej ofercie lakier do paznokci w ciąży. Inną kwestią jest ta czy można malować paznokcie w ciąży dowolnym lakierem. Otóż nie. Zwykłe, drogeryjne lakiery mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne, które przenikają wgłąb organizmu i działają w sposób niepożądany na rozwijający się organizm dziecka. Takie lakiery są ogólnie szkodliwe, ale ich działanie na dorosłą osobę jest niewielkie i nie stanowi silnego zagrożenia. Niemniej jednak będąc w ciąży lub ją planując warto sięgać po lakiery, które są bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i maluszka.