Czy warto kupować odzież używaną?

Wydawać by się mogło, że jeśli chce się mieć dobre i eleganckie ubrania, trzeba za nie dużo zapłacić. Jednakże, wcale nie musi tak być. Często bowiem płaci się za renomę sklepu, a nie faktyczną jakość ciuchów. Ponadto, można oszczędzić kupując odzież używaną.

Zakupy w lumpeksie

Od wielu lat, sklepy z odzieżą używaną mają w Polsce bardzo wielu klientów. Wynika to z tego, iż ubrania, które można tam kupić, bywają naprawdę bardzo dobrze. Część z tych ubrań to markowe ciuchy od najbardziej znanych producentów. Nie można więc wątpić w ich jakość.

Niektórych zniechęca fakt, że odzież ta jest używana. Uważają, że musi być ona zniszczona. Okazuje się jednak, że odzież używana często wygląda na kompletnie niezużytą. W rzeczywistości bowiem, wiele produktów w lumpeksach to produkty praktycznie nieużywane.

Kiedy wybrać się na zakupy?

Generalnie, wiele sklepów, jak i hurtowni, otwarta jest przez cały tydzień. Jednakże, nie zawsze ich oferta jest taka sama, co odróżnia je od sklepów z nową odzieżą. Produkty dostępne w sklepach z używanymi ubraniami stale się zmieniają. Największy wybór jest z pewnością w dniu, w którym do sklepu przywożona jest nowa dostawa.

Częstym widokiem są kolejki przed sklepami z tanią odzieżą, które ustawiają się tam nieraz jeszcze przed otwarciem placówki. Nic w tym dziwnego, gdyż rzeczywiście, właśnie wtedy, gdy do sklepu dowożona jest dostawa najlepiej się tam wybrać. Skąd jednak wiedzieć, kiedy w sklepie pojawi się nowa partia odzieży używanej? Informację można uzyskać od pracowników sklepów, ponadto czasami informacja jest wywieszona na drzwiach czy też wystawie.

Ubrania dla każdego

Na uwagę zasługuje fakt, że w sklepie z odzieżą używaną każdy znajdzie ubrania dla siebie. Zwykle bowiem placówki nie specjalizują się w żadnego typu odzieży. Dlatego też, są tam ubrania kobiece jak i męskie, dla dorosłych i dla dzieci.

Ponadto, odzież używana sprzedawana w lumpeksach to zarówno kurtki i płaszcze, jak i spodnie czy bluzki. Oczywiście w sklepach tego rodzaju nie handluje się bielizną. Noszenie używanej bielizny jest bowiem z pewnością niehigieniczne.

Warto zauważyć, że odzież używaną kupują dziś zarówno biedniejsi ludzie, których nie stać na inne ubrania, jak i bogatsi, którzy po prostu nie chcą przepłacać. Minęły już bowiem czasy, w których zakupy w lumpeksach był uznawane za powód do wstydu. Społeczeństwo zdecydowanie przekonało się do odzieży używanej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – odzież używana