Największe błędy w noszeniu biustonoszy

Dzisiaj w sklepach spotkać się możemy naprawdę z bardzo ładnymi biustonoszami. Jednak to, że widzimy przed sobą ładne staniki, nie oznacza , że każdy z nich będzie na pewno na nas pasował. Jakie są najczęstsze błędy podczas dobierania biustonoszy damskich?

1) Źle dobrany rozmiar stanika

Przede wszystkim trzeba tu podkreślić, że miseczka A wcale nie oznacza koniecznie małych piersi, tak samo jak D ogromnych. Poza tym – niestety nie wystarczy dobrać stanika tylko i wyłącznie pod kątem rozmiaru piersi, lecz także zasadniczo ważny jest tutaj chociażby kształt sylwetki.

Jak określić, które biustonosze damskie będą miały dobry rozmiar? Otóż w tym celu należy koniecznie na początek zmierzyć obwód pod biustem i odjąć od niego 3 centymetry i zaokrąglić do 5. Dalej należy zmierzyć obwód w biuście i od niego odjąć ten poprzedni wymiar. w ten sposób powinniśmy uzyskać pierwszą cyfrę rozmiaru stanika.

Pamiętać jednak trzeba o tym ,że ładne biustonosze nie są do kupienia bez przymierzenia. Różne firmy bowiem nieco inaczej oznaczają miseczki i w jednej firmie 75B może być za duże, w drugiej zaś za małe. Co więcej rozmiar stanika także zależy nieco od jego kształtu.

Warto jeszcze podkreślić, że ładne staniki, dobrze dobrane, powinny mieć pasek z tyłu na plecach idealnie równolegle położony do linii pod piersiami.

2) Źle dobrany kształt stanika

No właśnie – ładne biustonosze muszą także być dobrane indywidualnie do naszych piersi, a konkretniej właśnie do ich kształtu. Tu nie ma ogólnej reguły. Piersi bowiem mają różną konsystencję, różny kształt czy sprężystość. Zasadniczo zatem każda kobieta powinna indywidualnie po przymierzać różne ładne staniki, aby określić,które najlepiej będą jej trzymały biust.

3) Nieodpowiednia barwa i materiał

To wydawałoby się na pierwszy rzut oka nieco dziwne, jednak tak wcale nie jest. Błędem jest traktowanie bielizny jako czegoś, co przecież i tak jest pod ubraniem więc nikt tego nie widzi i nie musi wcale pasować do naszej karnacji, charakteru itp.

Po pierwsze – niektórzy widzą bieliznę np. mężowie. Po drugie zaś – kobieta mając na sobie w pełni dobraną do siebie bieliznę czuje się najczęściej naprawdę pewna siebie i pięknie.

4) Nadmierny push up

Ostatnim błędem jest stosowanie nadmiernego push up. Warto w tym momencie zaznaczyć, że zasadniczo to push up ma nam pomóc wymodelować sylwetkę i podnieść piersi a nie tylko i wyłącznie powiększyć je.

Wiedząc już, jakie są najczęstsze faux pas związane z biustonoszami, na pewno łatwiej będzie nam ich unikać.